Ziraat kadın girişimcilere özel destek veriyor. Kadın Girişimci Destek Paketi Ziraat Bankası tarafından tanıtıldı. Kadın girişimcileri destekleyen Ziraat Bankasının destek paketi hakkında bilgi almak için yazımızı okuyun.

Kadın girişimciler son yıllarda öne çıkan ve iş hayatına giren girişimciler olarak ilgi çekmekte. Özellikle kadın girişimcilerin iş hayatındaki başarılarını gören kadınlar bundan etkilenerek cesaret almakta ve iş hayatına girmekteler. Yani aslında kadınlar birbirlerinin iş yaşamındaki başarısını örnek almaktalar. Bu yüzden kadın girişimciler çeşitli kurumlar, bankalar, dernekler ve birlikler tarafından sürekli desteklenmekteler.

Özellikle KOSGEB kadın girişimcilere bu konuda ayrıcalık tanımakta. Devlet de belli bir yaşın altındaki kadın girişimcilerden belli bir tutara kadar vergi almamakta. Yani kadınlara vergi muafiyeti de sunmakta. Bu geniş ayrıcalıklar çerçevesinde kadınlar da iş hayatlarında var olmayı istemekte ve bunun için çaba harcamaktalar. Hatta evinde pasta, börek, kurabiye, yemek yapıp satan ya da takı, yün işleri ve benzeri ürünler üretip satan kadınlar cesaret alarak ve kurumların verdiği desteklerle kendi iş yerlerini açmaktalar. Son olarak Ziraat Bankası da kadın girişimcilere Kadın Girişimci Destek Paketi sunmakta.

Kadın Girişimci Destek Paketi Nedir?

Ziraat Bankası kadın girişimcilerin ticarî anlamda güçlenmesini sağlamak için Kadın Girişimci Destek Paketini sunmakta. Bu paketin içinde avantajlı bankacılık ürünleri ve hizmetleri bulunmakta. Pakette ayrıca Hazine Destekli Kredi Garanti Fonu yani KGF kefalet desteği ile düşük faizli kredi alma olanağı da mevcut. Bu paketten yararlanan kadın girişimciler Ziraat Bankası internet bankacılığından yararlanarak iki otomatik ödeme talimatı verebilecek.

Kadın Girişimci Destek Paketinden yararlanan kadınlar Kobikart sahibi de olabilecek. Ancak paketin içeriği bu kadarla sınırlı değil. Kadın Girişimci Destek Paketine sahip olduğunuzda Ziraat Bankası internet bankacılığı ya da mobil bankacılık aracılığıyla yapacağınız havale ve EFT işlemlerini ücretsiz yapabileceksiniz. Yani banka sizden bu işlemleriniz için ücret almayacak. Ayrıca kredi almak istediğinizde Kredi tahsis ücretinde yüzde 50 indirim yapılacak.

İşyeri satın almak istediğinizde size 96 aya varan vadelerle kredi verilecek. Diğer nakit kredi türlerini 60 aya varan vadelerle kredi almanız mümkündür. Ayrıca Kobikart size banka tarafından verilmekte bundan yıllı kullanım ücreti alınmamaktadır.

Kadın Girişimci Destek Paketinin Avantajları

Kadın Girişimci Destek Paketinden yararlandığınızda POS cihazını ve Ödeme Kaydedici Cihazınızı avantajlı indirimlerle alabilirsiniz. Dış ticaret işlemleriniz olduğunda banka size özel fiyatlar sunar. Teminat mektuplarına özel komisyon uygulanır. Ayrıca Ziraat Bankasının Bireysel Emeklilik Planı tekliflerinden çok avantajlı şekilde yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamında sizin için, eşiniz ya da 18 yaş üzeri çocuklarınız için avantajlı Bireysel Emeklilik Planları sunmaktadır. Yine Kadın Girişimci Destek Paketine sahip olduğunuzda avantajlı sigorta hizmetlerinen yararlanırsınız. Eğer siz de kadın girişimci olarak Kadın Girişimci Destek Paketinden yararlanmak ve bu pakete sahip olmak istiyorsanız size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz.