Çiftçilerin desteklenmesi amacı ile pek çok kredi paketi seçeneği sunan Ziraat Bankası tarafından kullandırılan kredilerden biride traktör kredisi paketleridir. Yeni bir traktör satın almak isteyen kişilerin desteklenmesi amacı ile kullandırılan kredi paketinde sabit faizli krediler ve değişken faizli krediler kullandırılmaktadır.

Traktör Kredisi Veren Bankalar 

Tarım kredisi paketleri denildiği zaman akla ilk gelen bankalardan biri her zaman Ziraat Bankası olmaktadır. Tarımın desteklenmesi amacı ile kurulan Ziraat Bankası günümüzde hala bu alanda en iyi koşullar altında kredi kullandıran bankalardan biridir. Banka sıfır traktör kredisi vermekle beraber aynı zamanda 5 yaşa kadar olan 2. el traktör kredisi kullanımına da onay vermektedir.

Traktör almak istiyorum diyen kişilerden proforma fatura isteyen Ziraat Bankası faturada belirlenen tutarın yüzde 75’i oranında kredi kullanımını onaylamaktadır. Yani 100 bin liralık traktör almak isteyen kişiler en fazla 75 bin liraya kadar kredi desteği verilmektedir.

Traktör Kredisi Hesaplama 

Kredi kullanmak isteyen kişilerin Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kredi hesaplama işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Bankanın Ziraat Bankası kredi hesaplama makinesi ile diğer kredilerin hesaplamaları gerçekleştirilebilirken traktör kredisi hesaplama işlemlerinde ise bankanın Ziraat Bankası şubeleri üzerinden başvuruda bulunarak hesaplama yapmaları gerekmektedir.