Çiftçilerin desteklenmesi amacı ile kredi kullandıran bankalar arasından kullandırdığı krediler ile öne çıkan Ziraat Bankası traktör kredisi başta olmak üzere pek çok kredi seçeneği ve desteği sunmaktadır. Ziraat Bankası traktör kredisi çiftçi destek kredileri için kolay kredi onayı ve esnek vade seçenekleri gibi farklı kolaylıklar sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi 

İşlerini büyütmek isteyen çiftçileri sürekli olarak desteklemeyi amaçlayan Ziraat Bankası bu amaç doğrultusunda traktör kredisi ve tarımsal mekanizasyon araçları için esnek vadeli kredi kullandırmaktadır. Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapabileceğiniz başvuru ile Ziraat Bankası tarımsal krediler ile kredi ürünleri hakkında bilgi alarak kredi kullanmanıza izin verilmektedir.

Genel Bilgiler

Hayvansal, bitkisel ve su ürünleri üretimi/avcılığı konularında tarımsal üretim yapan gerçek/ tüzel kişi üreticilerin söz konusu tarımsal üretimleri ile ilgili ve kapasiteleriyle uyumlu tarımsal mekanizasyon alet ve makinesi alımına yönelik ihtiyaçları için sunulan kredilerimizdir.

Tarımsal üreticilerin işletme kapasiteleri ile uyumlu traktör, biçerdöver ve diğer hasat makineleri (pamuk, zeytin, patates, badem, meyve hasat/toplama makineleri vb) çayır biçme, balya, silaj, süt sağım makinesi; süt soğutma tankı, yem karma makinesi, pulluk, kültivatör, patoz, mibzer, suluk, yemlik, balık bulucu cihaz, vb. gibi mekanizasyon araçlarının alımına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir.

Özellikleri

Tarımsal üretime yönelik olarak kullanılmak amacıyla satın alınacak yeni ve kullanılmamış tüm mekanizasyon araçları ile ikinci el traktör ve ikinci el kendi yürür tarım makineleri kredilendirilebilmektedir.

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle ilgili 2000/37 sayılı Tebliği gereğince, tarımsal mücadele araçları hariç, Bankamızca kredi ile finanse edilerek alınacak aracın “Zirai Kredilendirme Belgesi” olmak zorundadır.

Sabit Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredileri kapsamında, Bankamız ile anlaşma yapan firmalar tarafından satılan tarımsal mekanizasyon araçları için vade sonuna kadar sabit faiz garantisi ile kredi kullanabilirsiniz.

Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararlarında yer alan kriterleri sağlıyorsanız sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz.