Taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerine sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi olmak üzere iki farklı kredi seçeneği sunan Ziraat Bankası aynı zamanda 48 ay vadeli taşıt kredisi kullanımına izin vermektedir. Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu için Ziraat Bankası şubeleri yetkili kılınırken ikinci el taşıt kredisi başvurusu için yaş sınırı uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası ikinci el taşıt kredisi yaş sınırı olarak 5 yaşı uygulamakta olup 5 yaştan daha büyük olan araçlar için ne yazık ki kredi kullanımına izin verilmemektedir. Yine Ziraat Bankası araç kredisi başvurusunda bulunan ve onay alan kişiler için hayat sigortası zorunlu olarak yapılmakta olup yine kredi kullanılan araç için KASKO zorunluluğu da bulunmaktadır. Kredi kullanımında 48 ay vadeli kredi taksitlendirmesinde bulunulmakta olup Ziraat Bankası internet şubesi ve Ziraat Bankası telefon bankacılığı numarası olan 444 00 00 numarası üzerinden de taşıt kredisi başvuru formu doldurulmasına izin verilmektedir.

Taşıt kredisi onayı alınması durumunda banka krediye konu olan aracın ruhsatı üzerine rehin ibaresi koymakta olup kredi borcu ödendiği anda taşıt kredisi rehin kaldırma yazısı verilerek bu rehinin kaldırılması sağlanır. Sıfır taşıt kredisi başvurusu evrakları arasında satın alınacak aracın proforma faturası, kredi kullanmak isteyen kişinin kimlik, gelir ve adres belgeleri yer alırken ikinci el taşıt kredisi başvuru evrakları arasında ise aracın ruhsatı, noter onaylı satış sözleşmesi ve kredi kullanmak isteyen kişinin adres, gelir ve kimlik belgesi yer almaktadır.