Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekme ve para yatırma gibi pek çok işlem kolayca yapılabilmektedir. ATM’lerde kartlı ve kartsız olarak para çekme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Para Çekme ve Para Yatırma İşlemleri ve Limitleri
ATM’lerden günlük para çekme limiti 1.500 TL’dir. Komisyon ödeyerek para çekme işlemine devam edilebilir. ATM’ den kartsız para çekimi yapılabilir. Bu işlemler;
•    Kayıtlı cep telefonu numarası ve TC Kimlik Numarası girilir,
•    Mevcut Bankkartlar’dan işlem yapılacak kart seçilir,
•    Kart şifresi girilir,
•    Cep telefonuna SMS ile bir şifre gelir ve doğrulama yapılır,
•    İşlemin yapılacağı hesap seçilir,
•    Tutar bilgisi seçilip onaylandıktan sonra işlem gerçekleştirilmiş olur.

Para çekme işleminin gerçekleşebilmesi için kartın aktif olması, kart şifresinin bilinmesi ve Bankadaki cep telefonu numarasının güncel olması gerekmektedir. Kartsız para çekme işleminden sadece bireysel müşteriler yararlanabilmektedir. Para çekme işlemini Ziraat Bankası Şubelerinden, ATM’lerden ve İnternet Şubesi’nden yapılabilmek mümkündür.

Para yatırma etiketi görülen tüm ATM’lerden katlı veya kartsız para yatırma işlemi gerçekleştirilebilir. Ziraat ATM’lerinden kartsız para yatırma limiti 20.000TL para çekme limiti ise 500 TL’dir. ATM’lerde günlük para yatırma limiti 20.000 TL’dir.

ATM’lerden Gerçekleştirilen Para Çekme İşlemlerinden Komisyon Alınır Mı?
Bakiye sorma ve para çekme işlemleri ücretsizdir. Limit üstü para çekim işlemlerinde ise asgari tutar 3 TL azami tutar 10 TL olmak üzere kesim yapılmaktadır. İşlem sonrasında herhangi bir kartı ATM tarafından yutulan müşteriler veya ATM’deki işlemi yarıda kalan müşteriler mesai saatleri içinde şube önündeki ATM’de iseler ATM’nin bulunduğu şubeye, mesai dışı saatlerde ve hem de şube önünde olmayan diğer ATM’lerde ise 444 00 00 veya 0 850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’ne başvurmalıdırlar. Ayrıca ATM kanallarından kredi kartı başvurusu ve kredi başvurusu yapılabilmektedir