1863 yılında, Mithat Paşa’nın çiftçilerin finansla anlamda yaşadığı zorlukların farkında olmasıyla birlikte gösterdiği çabalar sonrasında Pirot kasabasında kurulan Memleket Sandıkları, Ziraat Bankası’nın temelini oluşturmuş ve 15 Ağustos 1888 yılında Ziraat Bankası ilk ulusal banka olarak, bankacılık faaliyetlerine başlamıştır. Savaş yıllarında ve Cumhuriyet’in kurulduğu ilk yıllarda, ekonomiye yaptığı büyük katkıları olan Ziraat Bankası, ülkemizin en köklü geçmişine sahip devlet bankasıdır.

1900’lü yıllarda, savaş nedeniyle çok kötü olan ekonomik duruma, hazineye ve milli mücadeleye olan yardımlarıyla büyük destek sağlayan Ziraat Bankası, çiftçi ve esnafa sağlamış olduğu desteklerle de, adını duyurmuştur.

Cumhuriyet’in ilk yıllarında, halkın tasarrufa yönlenmesini sağlamış ve tasarrufa verdiği önem nedeniyle, bu konuda değişik politikalar uygulamıştır. Çiftçiye ve esnafa finansal anlamda çok büyük destekleri olan Ziraat Bankası, Cumhuriyet’in ilk yıllarında çiftçilere yeni ve modern tarım teknikleri ile ilgili eğitimler vermiş, bu sayede tarım sektörünün gelişmesine ayrıca bir katkı sağlamıştır.

Kurulduğu yıllardan bugüne kadar istikrarlı bir şekilde büyüyerek gelen Ziraat Bankası, yenilikçi yapısı ile teknolojiye hızla uyum sağlamış ve değişen yaşam koşullarında müşterilerine her dönem kaliteli hizmet sunmayı başarmıştır. Bankacılık sektörüne getirdiği yeniliklerle, her zaman lider konumunda olan ve ülkemizdeki bankacılık sektörünün gelişmesine büyük desteği olan Ziraat Bankası, müşterilerinin memnuniyeti ve ihtiyaçları doğrultusunda büyük bir özveri ile hizmet ermeye devam etmektedir.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri

Uzman ve güler yüzlü kadrosu ile müşterilerinin her türlü sorununu anında ve büyük bir sorumlulukla çözen Ziraat Bankası, bu konudaki hassasiyetini Ziraat Bankası müşteri hizmetleri alanında da başarı ile göstermektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için, 444 00 00 telefon numarasının tuşlanması ve hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine ulaşılması mümkün olmaktadır. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak, birçok bankacılık hizmetini almak, müşteri açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Yapabilecekleriniz

Telefon İle Ziraat bankası müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra aşağıdaki tüm işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz;

  • Kredi başvurusu yapma veya kredi başvurunuzun sonucu sorgulama
  • Yeni kredi kartı başvurusu
  • Yeni müşteri kaydı başvurusu
  • Eft / Havale gibi para transfer işlemleri
  • Mtv, fatura ödeme gibi ödemel işlemlerini

rahatlıkla müşteri hizmetleri üzerinden yapabilirsiniz.