Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme

Borsa Ne İşe Yarar?

Türkiye’nin her geçen gün güçlenmeye devam eden kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası köhne yapısından kurtularak rekabetçi hizmet anlayışı ile öne çıkmaktadır. Müşterilerine ihtiyaç kredisi paketlerinden taşıt alımlarına kadar farklı pek çok alanda hizmet veren banka aynı zamanda kredi notu sorgulaması yapılmasına da olanak sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen müşterileri için internetten kredi notu sorgulama hizmeti sunan banka aynı zamanda Ziraat Bankası şubeleri üzerinden de kimlik belgeniz ile başvuruda bulunmanız durumunda notunuzu öğrenme imkanı sağlamaktadır. Yine buna ek olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 220 00 00 numarası üzerinden de kredi notu öğrenme hizmeti hakkında bilgi edinmeniz mümkündür.

Neden Kredi Notumu Öğrenmem Lazım?

Özellikle de bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarını bilmeleri gerekir. Çünkü artık Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi gibi paketlerde de dahil olmak üzere tüm bankalar yapılan kredi başvurularını değerlendirme konusunda ilk olarak kredi puanı ortalamasına bakmaktadır.

Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin yüksek tutarlı krediler için başvuruda bulunmaları durumunda kredi onayı almaları zorlaşırken yine alınan her kredi reddi bir sonraki kredinin onay almasını zorlaştırmaktadır. Yine kredi notunun düşük olması durumunda bankalar daha yüksek ihtiyaç kredisi faiz oranları uygulayarak kredi onayı vermeyi tercih etmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.