1863 yılında, Niş valisi Mithat Paşa’nın, o dönemde çiftçilerin yaşadığı finansla sorunların farkına varmasıyla, yaptığı çalışmalar ve atılımlar sonucu kurulan Memleket Sandıkları, bugünkü Ziraat Bankası’nın temelini oluşturmuştur. O günün geleneksel özelliklerine göre, karşılıklı yardımlaşma anlamını taşıyan imece usulü ile kurulan Memleket Sandıkları, 1855 yılında Ziraat Bankası adını alarak, daha modern bir şekilde bankacılık hizmetlerine başlamıştır.

Kuruluş amacı çiftçi ve esnafa finansal destek sağlamak olan Ziraat Bankası, bu konuda büyük destekler vermiş ve özellikle tarım sektörünün gelişmesine her anlamda katkı sağlamıştır. Kuruluşundan bugüne kadar istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Türkiye’nin en köklü ve en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası, günümüzün teknolojik gelişmelerini de takip ederek, müşterilerine sunduğu hizmetleri sürekli geliştirmiştir.

Sürekli kendini yenileyen, mevcut şube ve ATM sayısını hızla artıran Ziraat Bankası, uzman kadrosu ile de, müşterilerinin tüm bankacılık hizmetlerini ve sorunlarını, kısa sürede çözümlemektedir. Müşterilerin değişen beklenti ve ihtiyaçlarına göre banka politikalarını yenileyen, müşteri odaklı çalışmaları ile müşterilerinin memnuniyetini kazanan Ziraat Bankası, her geçen gün, gücüne güç katarak, yoluna devam etmektedir.

Kullandırdığı avantajlı krediler, internet bankacılığı ile sunduğu hizmetler, avantajlı kredi kartları gibi birçok hizmeti müşterilerine sunan Ziraat Bankası, kredi kartı başvurusu konusunda da, müşterilerine birçok kolaylık sağlıyor. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için, Ziraat Bankası tarafından birçok seçenek belirlenmiştir. Müşterilerin kolay başvuru yapabilmesi için düşünülen bu seçenekler arasında, Ziraat Bankası web sayfası ve Ziraat Bankası ATM’leri bulunmaktadır. Ziraat Bankası web sitesini kullanarak ya da en yakındaki Ziraat Bankası ATM’sine giderek, kolayca kredi kartı başvurusu yapılabilir. Ayrıca, müşteri hizmetlerini arayarak, cep şubeyi kullanarak ya da en yakın şubeye giderek, Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir.