Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programı

Borsa Ne İşe Yarar?

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programı KOSGEB desteği alan işletmelerin desteklenmesini hedeflemektedir. Bu program hakkında ayrıntılı bilgi yazımızda. 

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programı KOSGEB’den destek alan ya da destek alması karar bağlanan işletmelere yönelik oluşturulan bir programdır. Bu program sayesinde KOSGEB desteği alan işletmeler Ziraat Bankası’nın kendilerine sunduğu pek çok avantajdan yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programı Nedir?

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programı KOSGEB tarafından verilen destek programlarına başvuran ve başvurusu kabul edilen ayrıca 2011 yılından sonra KOSGEB Kobi Kredi Faiz Destek Programlarından yararlanan işletmelere sunulan avantajları kapsamaktadır. Buna göre işletmeler Ziraat Bankası tarafından kendilerine sunulan pek çok avantajdan yararlanabilirler.

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programından yararlanmanız için KOSGEB desteği almanız şarttır. KOSGEB tarafından sunulan destek programlarının birinden yararlanmanız için gerekli koşulları sağlamanız ve KOSGEB’e başvurmanız şarttır. KOBİ’lerin KOSGEB’den en çok almak istedikleri destek yeni girişimci desteğidir. Yeni girişimci desteği 50 bin TL faizsiz ve geri ödemesiz hibe desteği ve 100 bin TL faizsiz ve geri ödemeli kredi desteğidir.

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programından Nasıl Yararlanılır?

KOSGEB’e destek başvurusunda bulunurken başvurunuzu internet üzerinden yaparsınız. Daha sonra KOSGEB uzmanınız sizin başvurunuzu alır. Size bir tarih verilir. O tarihte başvuru belgelerinizin çıktısını alarak KOSGEB müdürlüğüne gitmeniz istenir. Belgelerinizi alarak görüşmeye gidersiniz. Bu aşamadan sonra kurulun toplandığı tarih verilir ve o tarihte kurulun karşısına çıkacağınız söylenir.

KOSGEB kurulunun karşısına çıkarsınız ve işletmenize almak istediğiniz destek konusunda kurulu ikna etmeye çalışırsınız. Daha sonra projenizin desteklenmesine karar verilirse imza için çağırılırsınız. Eğer desteği alamazsanız çağırılmazsınız. Desteği almak için sözleşmeyi imzalamanızdan iki ya da üç ay sonra destek gelir. İşte bu aşamada imza atmış olmanız dahi Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programından yararlanmanız için yeterlidir.

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programının Sunduğu Avantajlar

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programı pek çok konuda işinize yarayacak avantajlar sunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kullanmak istediğiniz kredilere cari TL tabela faiz oranı üzerinden yüzde 15 indirim
  • Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı İşbirliği – Güç Birliği Destek Programından yararlanan işletmelere kredilerde cari TL tabela faiz oranı üzerinden yüzde 20 indirim
  • Avrupa Yatırım Bankası, Dünya Bankası Enerji Verimliliği, Fransız Kalkınma Ajansı, Alman Kalkınma Bankası kaynaklarından uygun faiz, vade ve şartlarda TL veya YP kredi
  • İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapacağınız havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmaması
  • KOBİ Karttan yıllık kullanım aidatı alınmaması
  • Kredilerinizin bağlı olduğu hesaplardan hesap işletim ücreti alınmaması
  • Çek Karnesi bedellerinde ve Takas Çek komisyonlarında yüzde 50 indirim

Ziraat Bankası KOSGEB Proje Destek Programına başvuru yapmak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.