Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma 2019 yılı itibarıyla Konut Kredisi kullanan ev sahipleri tarafından oldukça merak edilmektedir. Ay içerinden Merkez Bankası’nın 325 baz puan indirime gitmesiyle bankalar da aylık kredi faiz oranlarında indirime gitti. Ziraat Bankası Konut Kredisi yapılandırma kapsamında Ziraat Bankası aylık faiz oranı % 0.99’ a olarak güncellendi.

Faiz oranının açıklanmasından sonra daha yüksek faiz oranları ile kredi çeken Konut Kredisi sahipleri yapılandırma konusunu merak etmeye başladı. Bunun nedeni aradaki faiz farkı ele alındığında kredi sahipleri yapılandırmaya giderek hem aylık taksitlerini düşürür hem de ödenecek olan toplam tutar düşebilir.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi devlet bankaları konut sahibi olmak isteyenlere 0.99 aylık faiz oranı ile kredi imkanı sağlar. Bankaların anlaşmalı olduğu firmalardan Konut Kredisi kullanmak isterseniz oran 0.79’a kadar düşer.

Devlet bankalarının yanında özel yatırım bankaları da Konut Kredisi seçenekleri sunmaktadır. Türkiye İş Bankası, Akbank gibi özel yatırım bankaları da Konut Kredisi seçenekleri sağlar.

Tarım kredisi detayları için tıklayınız.

Konut Kredisi Yapılandırma 2019

Konut Kredisi yapılandırma 2019 yılında faizlerin düşmesi ile Konut Kredisi kullanan ev sahipleri tarafından kullanılmak istenir. Merkez Bankası faiz indirimi ve piyasa ekonomik durumlarına göre özellikle devlet bankaları yapılandırmaya gidebilir.

Yapılandırma konusunu Konut Kredisi kullandığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir. Konut Kredisi çekerken imzaladığınız sözleşmesinin içerisinde ‘’ Yapılandırma hakkını kullanabilir’’ maddesi olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Eğer böyle bir madde yoksa yapılandırma hakkından faydalanamazsınız.

Konut Kredisi yapılandırması hakkında bilgi almak istiyorsanız kredi kullandığınız banka ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Banka yapılandırma seçeneğine onay verirse güncel faiz oranı ile kredi kullanmış sayılır ve aylık taksitlerinizi yeni yapılandırmaya göre ödersiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Başvuru Şartları 2019

Ziraat Konut Kredisi yapılandırma başvuru şartları 2019 yılında da daha önceki yapılandırma şartları ile aynıdır. Başvuru yapabilmek için en önemli şart Konut Kredisi’ni Ziraat Bankası’ndan kullanılmış olması gerekmektedir. Başka bir bankadan kredi kullandıysanız yapılandırma için başvuru yapamazsanız.

Yapılandırma başvuru şartları için Ziraat Bankası müşterilerine bazı şartlar koymaktadır. Devam eden kredi taksitlerinin düzenli olarak ödenmesi yapılandırma için ilk şarttır. Kredi sahibinin Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından belirlenen kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar yerine getirildiğinde yapılandırma için başvuru yapılabilir. Kredi sözleşmesinde ‘’ Yapılandırma hakkına sahiptir.’’ maddesi varsa kredi sahipleri yapılandırma hakkından faydalanabilir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Kapsamındaki Krediler 2019

Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma içeren krediler 2019 itibarıyla Ziraat Bankası tarafından belirlenmiştir. Ziraat Bankası Konut Kredileri, Bireysel İhtiyaçlar kapsamında değerlendirilmektedir. Konut ve gayrimenkul olarak 2 ana başlık altında verilmektedir. Ziraat Bankası Konut Kredisi yapılandırma kapsamında olan kredi çeşitleri;

 • Konut Kredisi,
 • Enflasyona Endeksli Konut Kredisi,
 • Yeşil Ev Konut Kredisi,
 • Ortak Konut Kredisi,
 • İnşaat Tamamlama Kredisi,
 • Arsa Kredisi,
 • Bireysel İş Yeri Kredisi,
 • Ortak İş Yeri Kredisi, kredilerinden herhangi birini kullanan Ziraat Bankası müşterileri yapılandırma kapsamındadır.

Yukarıda belirtilen kredi çeşitlerini kullanan kredi sahipleri, yapılandırma yapmak için daha önce Konut Kredisi kullandığı bankaya şahsen başvuru yapmalıdır. Mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden yapılan başvurular kabul edilmez. İnternet üzerinden sadece Yapılandırma Başvuru Formu temin edilebilir.

2019 Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Konut Kredisi yapılandırma faiz oranları 2019 yılında Konut Kredisi kullanan ev sahipleri tarafından merak edilmektedir. Ziraat Bankası 2019 yılında faiz oranını %0.99 olarak açıklamıştır.

Ziraat Bankası %0.99 aylık faiz oranı 500.000 TL’ye kadar olan Konut Kredileri için geçerlidir. Ziraat Bankası ile anlaşmalı konut şirketleri ve müteahhitler kapsamında kredi aylık faiz oranları %0.79’a kadar düşebilir.

%0.99 oranı banka tarafından Yeni Konut Kredisi kullanmak isteyenler için belirlenmiştir. Yapılandırma kapsamında bu faiz oranı geçerli değildir. Yapılandırma kapsamında bu oranı kullanmak isteyen kredi sahipleri en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek detaylı bilgi öğrenebilir.

Rotatif kredi için buraya tıklayınız.

 Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Konut Kredisi yapılandırma gerekli belgeler 2019 yılında da geçtiğimiz yıllarla aynı seçenekleri içerir. Yapılandırma başvurunuz kabul edildiği takdirde banka tarafından yeniden kredi başvurusu yapmış gibi değerlendirilirsiniz. Ziraat Bankası Konut Kredisi yapılandırma başvurusu, yeni bir kredi başvuru olduğu için belgeleri de yeniden düzenlemek gerekmektedir. Başvurular, Ziraat Bankası şubelerinden bireysel olarak yapılır. Başvuru yaparken bulundurulması gereken belgeler;

 • Banka tarafından verilen başvuru formu,
 • Nufüs cüzdanı fotokopisi
 • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Serbest meslek grubu için bağlı oldukları meslek kuruluşlara ait üyelik belgesi,
 • Satın alınmak istenen taşınmazın tapu fotokopisi,
 • Şube tarafından belirlenen diğer belgeler ile Ziraat Bankası’na geldiğinizde yapılandırma seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Vade Seçenekleri 2019

Ziraat Konut Kredisi yapılandırma vade seçenekleri 2019 yılında da Ziraat Bankası Konut Kredisi kullananlara fırsatlar sağlamaktadır. % 0.99 aylık faiz oranı ile 500.000 TL’ye kadar kredi kullanılabilir. Ziraat Bankası Konut Kredi yapılandırma vade seçenekleri kullanılan kredi türüne göre değişiklik göstermez. 1-180 ay vade seçeneklerinden size en uygun ödeme planını oluşturabilirsiniz.

Konut Kredisi vade seçenekleri üst limiti Ziraat Bankası tarafından 180 ay olarak belirlenmiştir. Yapılandırma kapsamında vade seçeneklerinden yararlanmak için banka tarafından ilk olarak yapılandırma başvurunuzun kabul edilmesi gerekir. Daha sonra yeni faiz oranı ile ödediğiniz vade tutarları düşülür ve yeni vade seçenekleri, yeni faiz oranı ile Konut Kredisi kullanan müşterilerin hizmetine sunulur.