Ziraat Bankası TOBB Nefes Kredisi desteği sayesinde 150 bin liraya kadar kredi kullandırımına olanak sağlanıyor. KOSGEB kobi kredisi paketlerinden farklı olarak nefes kredisi oda ve borsa üyesi olan tüm küçük ve orta ölçekli işletmelerin kullanımına sunulmaktadır.

Nefes Kredisi Başvurusu 

İşletme sermayesi finansmanı ile teminat desteği almak isteyen işletmelere tanınan bu özel haktan yararlanmak isteyen işletmelerin Ziraat Bankası şubeleri üzerinden KOBİ nefes kredisi başvurusu için form doldurmaları yeterlidir.

Nefes kredisi son başvuru tarihi olarak henüz açıklanan net bir tarih bulunmamakla beraber başvuruda bulunmak isteyen işletmelerin Ziraat Bankası – TOBB Nefes Kredisi ibaresinin yer aldığı üyelik belgesi almaları gerekmektedir. Bu belge KOBİ’nin bağlı bulunduğu borsa ya da odadan alınması şartı aranmaktadır.

İşletme Başına 150 Bin Lira Kredi Desteği Verilecek 

Nefes kredisi şartları için uygun bulunan işletmelere 150 bin liraya kadar kredi desteği verilecek. 12 aya varan vade seçeneği sunulacak olan kredi paketinde yıllık faiz oranı olarak yüzde 9,90 faiz oranı uygulanacak.

Kimler Ziraat Bankası Nefes Kredisi İçin Başvuruda Bulunabilir?

Gerçek ve tüzel kişiliğe sahip olan KOBİ ölçekli işletmeler Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası ve Sanayi Odası üyesi olmaları durumunda kredi paketinden yararlanmaya hak kazanmaktadır. Yine bu işletmelerin Türkiye sınırları içerisinde faaliyet göstermeleri emlakçı, yeminli mali müşavir, eczane, mali müşavir, faktoring şirketi, döviz bürosu, kooperatif ve eczane olmamaları şartı yer almaktadır.