Vadesiz hesabınız ya da kredi kartınız varsa, günlük hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştırmak için bankanızın internet bankacılığı sistemini kullanmayı ihmal etmeyin. Faturaları çok daha kısa sürede ödemek, borç, bakiye ve limit takibi yapmak, limit yükseltme talebinde bulunmak, harç ve kredi ödemelerini evden yapmak ve para çekme, para yatırma dışında şube ve ATM’lerden yapabileceğiniz hemen her işlemi internet bankacılığı aracılığı ile yapabilirsiniz. Bankanızın internet şubesine giriş yapabilmeniz için, müşteri numaranızı bilmeniz ve internet şifresi almanız gerekiyor. Ziraat Bankası müşterileri için bu yazımızda Ziraat Bankası internet şifresi almayı anlatacağız…

Ziraat Bankasının internet adresine giriş yaptığınızda sağ üst köşede “İnternet şubesine giriş” yazar. Buraya tıkladığınızda yeni bir pencere açılır ve müşteri numaranız ile internet şifrenizi girmeniz istenir. Eğer internet şifrenizi bilmiyorsanız ne yapacaksınız? Ziraat Bankası internet şifresi almak için, bankanın telefon bankacılığı numarası 444 00 00 no’lu telefonu arayarak TC kimlik numaranız ve kullandığınız Ziraat Bankası kartının şifresi ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra tek seferlik internet şifresi belirleyebilir ve belirlediğiniz bu şifre ile bankanın internet bankacılığı sistemine giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası şubelerine gelerek şifrenizi alabilir ya da ATM’lerden şifre belirleyebilirsiniz. İnternet şifrenizi aldıktan sonra, internet bankacılığı ile hesabınızın sayfasına ulaşabilir ve buradan hemen her bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.