Günümüzde modern insanın yaşayışının oldukça hızlı olması gerekiyor. Aksi halde oyun dışı kalmanız söz konusu olabiliyor. Bu hıza hayatın her alanında ulaşabilmek amacıyla, insanların en küçük işlemler için bile bankalarda uzayan kuyruklarda beklememesi amacıyla yapılmış internet bankacılığı sistemini kullanmak gerekiyor. Siz de internet bankacılığı kullanıyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Herhangi bir bankada bulunan hesabınız bakımından size internet bankacılığında kullanarak hesabınıza giriş yapabileceğiniz bir müşteri numarası ve şifre veriliyor. Hesabınızın bulunduğu bankanın internet sitesine giriş yaptığınızda internet bankacılığı yazan butona tıklamanız gerekmekte. Ardından size banka tarafından verilen müşteri numaranızı ve şifrenizi boşluklara yazıyorsunuz. Giriş tuşuna bastığınızda hesabınızın olduğu sayfayı görüntüleyebileceksiniz.

Bu sayfa üzerinde EFT, kredi başvurusu, dekont görüntüleme gibi pek çok işlemi yapabilmeniz mümkün. Ancak, banka tarafından size verilen şifreyi değiştirmeniz konusunda uzmanlar uyarıyor. En az 6 ayda bir şifrenizi yenisiyle değiştirmeniz dolandırıcılardan kaçınmanız için oldukça önemli bir rol oynuyor. Ancak, tüm bu işlemlerinizi yapabilmek için şifrenizi bilmeniz gerekiyor.

Banka tarafından size internet bankacılığını kullanabilmeniz amacıyla verilen ilk şifreyi kaybetmeniz ya da değiştirdiğiniz şifrenizi unutmanız durumunda, bankaya başvurarak şifrenizin yenilenmesini istemeniz gerekiyor. Ziraat Bankası Internet Bankacılığı Şifresi Öğrenme oldukça hızlı ve basit bir işlem.

Ziraat Bankasının ana sayfasına girdikten sonra sık sorulan sorulardan sizin durumunuza uygun olan şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusuna verilen cevaptaki koyu kırmızı yere tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor. Gerekli bilgiler ise cep telefonu numaranız kimlik numaranız ve güvenlik kodundan ibaret. Tüm bu bilgileri doldurduktan sonra yeni şifrenize sahip olabilirsiniz. Eğer tüzel kişi adına hesap bulunuyorsa ve bu hesabın şifresini öğrenmek istiyorsanız kimlik numarası yerine vergi kimlik numarası girmeniz gerekiyor.