İnternet bankacılığı özellikle son yıllarda birçok bankanın müşterileri için tanıdığı ayrıcalıklı özelliklerden birisidir. İnternet bankacılığı avantajlarından yararlanan banka müşterileri normal banka şubelerinde yapabildikleri birçok bankacılık işlemini rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Ancak internet bankacılığını kullanmak isteyen müşterilerin yapmaları gereken birkaç işlem bulunuyor.

Öncelikli olarak müşterilerin banka şubelerine giderek internet bankacılığını aktif duruma getirmesi gerekiyor. Sonrasında ise internet bankacılığına giriş için gerekli olan internet bankacılığı şifrelerini temin etmeleri gerekiyor. Ziraat Bankası müşterileri, Ziraat internet bankacılığı şifrelerini farklı kaynaklar üzerinden alabiliyorlar. Müşteri hizmetleri, banka şubeleri, internet sitesi ve mobil uygulama üzerinden internet bankacılığı şifresi alınabilmektedir.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma
Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini günün her saati arayarak internet bankacılığı internet şifresi alınabiliyor. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri yetkilileri müşterilerinin bu taleplerini anında yerine getirir ve sesli yanıt sistemi üzerinden müşterilerinin internet şifrelerini kendilerine iletir. Ayrıca internet şifresi banka müşterilerinin cep telefonlarına da kısa mesaj olarak iletilir.

İnternet Sitesi Üzerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma
Ziraat Bankası’nın internet sitesi üzerindeki şifre al alanını kullanarak da sorunsuz bir şekilde internet bankacılığı şifresi alınabilir. Bu yöntem ile internet şifresi almak için banka müşterilerinin kredi kartı ya da banka hesap kartı bilgilerinin sistemdeki ilgili alanlara girmesi gerekiyor. Birkaç küçük işlem sonrasında ihtiyaç duyulan internet bankacılığı şifresi internet sitesi üzerinden alınabilir.

Banka Şubeleri Aracılığı İle İnternet Bankacılığı Şifresi Alma
Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek de internet bankacılığı şifresi almak mümkündür. Banka yetkilileri müşterilerinin internet bankacılığı şifresini kimlik kontrolünden sonra imza karşılığında kendilerine iletmektedir.

Mobil Uygulama Üzerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma
Tüm bunların dışında Ziraat Mobil uygulama üzerinden de internet bankacılığı şifresi alınabiliyor