Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan internet bankacılığı kavramı, birçok banka tarafından verilen hizmetlerden birisidir. Ziraat Bankası müşterileri de istedikleri zaman Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı avantajlarından yararlanmaktadır. İnternet bankacılığı sayesinde banka müşterileri birçok bankacılık işlemini oldukça rahat bir şekilde yapabiliyor. Ancak Ziraat Bankası’nın internet bankacılığını kullanabilmek için ilk olarak müşterilerin hesaplarını internet bankacılığına açtırmaları gerekiyor. Bundan sonra da sisteme giriş için gerekli olan internet bankacılığı şifrelerinin temin edilmesi gerekiyor.

İnternet Bankacılığı Açma İşlemi Nasıl Olur?
İnternet bankacılığını kullanabilmek için banka müşterilerinin mutlaka şubeye gitmesi gerekiyor. Bazı şubeler müşterilerine yeni hesap açtıkları sırada ileriye dönük olarak internet bankacılığını açarlar ancak bu işlem eğer daha önce yapılmamışsa internet bankacılığını kullanmak isteyen müşterilerin mutlaka bankaların ilgili şubelerine giderek hesaplarını internet bankacılığına açtırmaları gerekir. Ancak bu işlemden sonra internet bankacılığı şifresi alınarak sisteme giriş yapılabilir. Peki, internet bankacılığı şifresi nasıl alınır?

İnternet Bankacılığı Şifresi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?
Hesaplarını internet bankacılığına açtıran banka müşterileri sonrasında sisteme giriş için internet bankacılığı şifrelerini temin etmeleri gerekiyor. Bu konuda birçok banka müşterilerine farklı iletişim seçenekleri sunuyor. Ancak en çok kullanılan ve tercih edilen yöntem yine banka şubeleridir. Banka müşterileri, bankanın herhangi bir şubesine giderek sisteme giriş için gerekli olan internet bankacılığı şifrelerini alabiliyorlar. Banka görevlileri bu aşamada müşterilerinden imza alır ve istenilen işlemi gerçekleştirirler. Bunun dışında Ziraat Bankası müşterileri bankanın internet sitesi üzerinden ya da müşteri hizmetleri üzerinden de istedikleri zaman internet bankacılığı şifrelerini temin edebiliyorlar. İnternet üzerinden yapılan başvurularda bireyler doğrudan internet bankacılığı şifrelerini ekran üzerinde görürken, müşteri hizmetleri arandığında ise internet bankacılığı şifresi müşterilerin cep telefonlarına kısa mesaj olarak gönderilir