Kamu bankaları arasında yer alan Türkiye’nin en eski bankalarının başında yer alan Ziraat Bankası günümüzde de emekli maaşlarının en çok ödendiği bankalar arasında yer almaktadır. Geçmişten gelen köklerini günümüzün teknolojik gelişmeleri ile besleyerek zirveye oynarken bugün ülkemizin en güçlü bankaları arasında yer almayı başarmaktadır.

Ziraat Bankası hesabı bulunan kişileri yaşadıkları zorluklardan biri de hesaplarını takip etmektir. Özellikle de hesap cüzdanı bulunmayan kişiler için hesabı takip etmek çok daha zordur. Bu kişilerin tercih ettikleri yöntem ise Ziraat Bankası hesap özeti alarak hesaplarını takip etmektir. Peki, Ziraat Bankası hesap özeti nasıl alınır?

Hesabınızın bulunduğu şubeyi ziyaret ederek kimliğiniz ile beraber hesap özeti almanız mümkündür. Özellikle de emekli hesabı bulunan kişilerin gittikleri sağlık kurumları ve ilaç harcamaları için maaşlarından yapılan kesintiler maaşın takibini zorlaştırmakta, bu sorunun çözümü için ise tek yöntemin Ziraat hesap özeti almak olduğu bilinmektedir. Hesap özetini alan kişilerin hesaplarından yapılan çekimleri de detaylı bir şekilde yapmaları mümkündür.