Türkiye’nin en güçlü bankalarından biri olmasının yanı sıra kamu bankası olması yönü ile de dikkat çeken Ziraat Bankası diğer bankalardan farklı bir hesap numarası standardı uygulamaktadır. Hesap numaramı öğrenmek istiyorum diyen kişilere yönelik olarak ise Ziraat Bankası hesap no sorgulaması için farklı seçenekler sunulmaktadır.

Bankamatik Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Ziraat Bankası bankamatik kartı üzerinde ön tarafta yazan numaralar aynı zamanda kişinin hesap numarası bilgilerini de içermektedir. Müşteri numaramı öğrenmek istiyorum diyen kişilerin bankamatik kartlarının ön yüzeyinde yer alan ismin altındaki alana bakmaları yeterlidir. Bu alanda kişinin hesap numarası bilgisi yer alır.

Hesap No İle İnternet Şubesine Giriş 

Ziraat Bankası internet şubesi giriş işlemlerinde dilerseniz kimlik numaranızı dilerseniz de müşteri numaranızı girmeniz istenir. Hesap numarası ile internet şubesine giriş işlemi için ne yazık ki destek verilmemektedir. Hesap numaranızı biliyorsanız Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden hesap numaranızı bilgilerinizi vererek müşteri numarası bilginize ulaşmanız mümkündür. Masrafsız bankacılık hizmeti sunulan Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yapmanız mümkündür.