Çağı yakalayan devlet bankaları arasında Türkiye Cumhuriyetinin en köklü ve kamu bankalarında biri olan Ziraat Bankası İnternet şubesi ve mobil şubesiyle gelişmiş devlet bankaları arasında yerini almıştır. Ziraat Bankası’da birçok banka gibi şubeden yapılan havale ve eft gibi işlemlerde ücret uygulaması yaparken, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve atm’den yapılan havale ve eft işlemlerde daha düşük tutarlar uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası Havale Eft Ücretleri Nelerdir?

Havale Ücretleri

Ziraat Bankasında bulunan hesabınızdan yine Ziraat Bankasındaki diğer hesaba para gönderme işlemini ATM’den göndermek istediğinizde 3 ile 5 TL arasında bir masraf öderken internet şubesinden gerçekleştirirseniz 1 TL gibi bir havale ücreti bulunuyor. Ziraat Bankasından yaptığınız havale işlemleri resmi tatiller ve haftasonları da dahil olmak üzere günün 24 saatinde anında alıcının hesabına aktarılır.

Eft Ücretleri

Ziraat Bankasında ATM’den yapılacak Eft ücretleri 5 TL’dir. İnternetten yapılacak Eft işlemleri için Eft ücretini 3 TL olarak belirlemiştir. Mobil bankacılık için Eft ücreti 2 TL olarak belirlenmiştir. Saat 16:00’dan sonra ATM’den yapılan EFt işlemleri geç olarak olarak kabul edilmekte ve geç EFT ücreti olarak 6.50 TL tahsil edilmektedir. Ziraat Bankası kasasından yapılacak EFT işlemlerinde 250.000 TL’ye kadar gerçekleştirilen para transferi ücreti 10 TL’dir. 250.000 TL’den fazla işlemlerde EFT ücreti 30 TL’dir.

Eft Saatleri

Ziraat bankacındaki hesabınızdan başka bankalardaki hesabınıza para gönderme işlemine EFT denir. Diğer bankalarla gerçekleştirildiği için iş günlerinde mesai saatleri içinde 09:00 ve 17:30 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Aynı gün içerisinde yapacağınız eft işlemleri ortalama 10-15 dakika içerisinde alıcının hesabına aktarılacaktır. Resmi tatillerde ve hafta sonlarında gerçekleştirilen havale işlemleri bir sonraki iş gününde sabah saatlerinde alıcının hesabına aktarılmaktadır. Geç EFT uygulaması ise sadece atm’den ve şubeden yapılan işlemler için geçerlidir.