Engelli kişilerin engellerini bir nebzede olsa hafifletmek isteyen Ziraat Bankası engelsiz destek paketi ile büyük fırsatlar sunuyor. Engelli kişilerin ticaret hayatlarına atılmalarını kolaylaştırmayı hedefleyen Ziraat Bankası bu nedenle çok daha uygun koşullarda kredi başvurusu yapılmasına olanak sağlarken aynı zamanda bankacılık işlemlerinde de özel avantajlar sunulmaktadır.

Ziraat Bankası engelsiz destek paketi kapsamında 60 ay vadeli ve düşük faizli kredi paketleri sunulurken bu paketin en büyük özelliği ise iş yerinde engelli personel çalıştıran firmaların da kredi paketinden yararlanabilmesidir. Yani Ziraat Bankası engelli istihdamı gerçekleştiren firmaları da ödüllendirmekte ve engelli istihdamını teşvik etmeye çalışmaktadır. Yine şirket ortaklarından biri engelli olan firmalarda sunulan engelsiz destek paketi avantajlarından yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankası engelsiz destek kredisi için düşük faiz oranlarının yanı sıra 60 ay kredi vadesi sunması ile tercih edilmektedir. Bilineceği üzere 36 ay vadeli kredi desteği sağlanırken Ziraat Bankası 60 ay vadeli kredi kullanımına izin vererek engelli kişilere, engelli istihdam eden şirketlere ve şirket ortaklarından biri olan engelli firmalara büyük bir avantaj sunmaktadır.