Emeklilere faizsiz kredi kampanyası hakkında çalışmalar devam ederken emekli kredisi denildiğinde akla ilk gelen bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası son derece özel fırsatlar sunuyor. Ancak faizsiz kredi paketinde henüz resmi bir karar çıkmadığı için faizsiz ve masrafsız emekli kredisi kullanılması henüz mümkün değil.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi 

Ziraat Bankası tarafından emekli kredisi verilmekte olup bunun için bazı kriterler aranmaktadır. Bunlardan biride Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı olarak öne çıkmaktadır. Diğer bankalar ile kıyaslandığında emekli kredi yaş sınırı için son derece esnek bir sınır uygulayan banka 80 yaşına kadar olan kredi başvurularını onaylamaktadır.

Yani Ziraat Bankası emekli kredisi yaş sınırı olarak 80 yaş sınırı uygulanır. Ancak burada önemli olan kişinin kredi başvuru formu doldurduğu tarihteki yaşı değil kredinin bittiği tarihteki yaşıdır. Yani 78 yaşında olan bir emekli en fazla 24 ay vadeli kredi kullanabilir. Yani kredi kullanmak istiyorum diyen emeklinin tercih ettikleri vade süresi ile yaşları toplanmakta olup elde edilen bu skorun 80 yaş sınırını aşmaması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi 

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi paketlerinin yanı sıra aynı zamanda konut kredisi içinde banka cazip seçenekler sunmaktadır. Ziraat Bankası kredi başvurusu için form dolduran emeklilere uygulanacak olan kredi faiz oranlarını belirlerken kişinin maaşını kendi bankasından alıp almadığına bakarak karar vermektedir.

Ziraat Bankası 70 yaş üstü kredi ve Ziraat Bankası 75 yaş üstü kredi paketlerinin tümünde aynı Ziraat Bankası emekli kredisi faiz oranları uygulanmakta olup amaç en doğru vadeyi belirleyerek kredi başvurusunda bulunmak olmalıdır. Bu sayede kişi kolaylıkla ödeyebileceği bir kredi paketi belirleyerek acil nakit para ihtiyaçlarını giderme şansı bulacaktır.

Tüketici Kredisi

Kredi Tutarı  Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti  Taksit Tutarı  Yıllık Maliyet Oranı (%) 
 20.000 TL 48 1,11 100 TL 566,64 TL 17,55%
 20.000 TL 48 1,16 0 574,04 TL 18,04%

 Konut Kredisi

Kredi Tutarı  Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti  Taksit Tutarı  Yıllık Maliyet Oranı (%) 
 100.000 TL 120 0,88 500 TL  1.352,71 TL 11,35%