Ülkemizde en fazla emekliye sahip olan banka olarak bilinen Ziraat Bankası, bu seviyede bir müşterisi olması için birçok yenilik ve avantajları emeklilere sunuyor. Birçok banka gibi promosyon olarak herhangi bir bedel ödemiyor ancak farklı kolaylıklar sağlıyor. İlk olarak emekliler emekli maaşlarını ATM’lerden rahatlıkla çekebiliyorlar. Bu aşamada para çekme limitleri geçersiz sayılıyor ve her bedel için para çekme limitleri açık oluyor. Bunun yanı sıra kredi kartı çıkaran kişilerden herhangi bir yıllık ücret kesintisi yapılmazken banka kartlarından rahatlıkla kredi kartlarına ödemeler gerçekleştirilebiliyor. Bu işlemler için de emeklilerin herhangi bir ek ücret ödemesine gerek kalmıyor.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Herkes gibi emekli kişiler de belirli dönemlerde nakit ihtiyacı yaşıyorlar. Bu dönemlerde ilk olarak bankalarına başvuran kişiler düşük faizler ile birlikte ihtiyaç kredisi alma şansı elde ediyorlar. Özel olarak emekli kredisi kampanyaları bulunan Ziraat Bankası’na başvuruda bulunan emekliler eğer maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alıyorlarsa bu düşük faiz imkânlarından yararlanabiliyorlar. Diğer birçok kişiye göre düşük faizlerle alınan kredilerin ödeme aşasında da birçok kolaylık sağlanıyor. İsterlerse emeklilerin ATM ya da bankalarda sıra beklememesi için otomatik ödeme talimatı verme şansı da bulunuyor. Bu sayede maaşlarının yattığı hesaptan otomatik olarak krediler ödeniyor. Gecikme ya da unutma gibi problemler ile karşılaşılmıyor.

Maaşları Ziraat Bankası’nda olan emekliler maaşlarının yatacağı gün saat 00.01 itibari ile maaşlarını çekmeye başlıyorlar. Çok öncesinden bankada maaşları hazır olduğu için ilk dakikadan itibaren paralarını çekme şansı bulan kişiler rahatlıkla istedikleri yere paralarını harcayabiliyorlar. Bunun yanı sıra geceleri çok fazla sıra problemi de olmadığından daha rahat bir şekilde emekli maaşları çekilmiş oluyor.