Bankada döviz hesabı açtırmak isteyen kişilerin en sık tercih ettikleri bankalardan biride Ziraat Bankası olarak öne çıkmaktadır. Ziraat Bankası döviz hesabı sunduğu avantajlar nedeni ile tercih edilmektedir.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı İşletim Ücreti 

Müşterilerine Ziraat Bankası döviz kuru olarak son derece avantajlı koşullar sunmakla beraber hesap işletim ücreti konusunda da diğer bankalara oranla daha ılımlı davranmaktadır. Ziraat Bankası hesap işletim ücreti olarak yılda 3 defa hesaplardan kesinti yapmakta olup özel koşullar altında muafiyet hakkı tanınmaktadır.

Ziraat Bankası hesap işletim ücreti muafiyeti için müşterilerinden hesaptan otomatik ödeme talimatı ya da düzenli ödeme talimatı verilmesini talep etmektedir. Yine buna ek olarak Ziraat Bankası maaş hesabı hesap işletim ücreti de hesap işletim ücretinden muaf tutulmaktadır. Bu muafiyetten yararlanmayan kişiler için Ziraat Bankası dolar hesabı işletim ücreti olarak 3 ayda bir olmak üzere 7.5 USD ücret tahsil etmektedir.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma Ücreti

Ziraat Bankası mevcut müşterileri için döviz hesabı açılışında herhangi bir ücret talep etmemekte. Ancak yukarıda belirtildiği gibi yılda 4 kez 7.5 Usd hesap işletim bedel ödemeniz gerekecektir. Bu ödemeler Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilmekte. Eğer mevduat hesabınızda 350 USD veya farklı kurda bu tutarın karşılığı bir para bulunuyorsa Ziraat Bankası hesap işletim ücreti tahsil etmemektedir.

Ziraat Bankası Döviz Kuru 

Ziraat Bankası tarafından uygulanan döviz kuru günlük olarak belirlenmekte olup bankanın internet sitesi üzerinden günlük kuru takip etmeniz mümkündür. Buna ek olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de iletişime geçerek günlük döviz kurunu öğrenebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken mesai saatleri dışında makas aralıklarının yüksek olacağıdır. Döviz alımlarınızı hafta içi 09.30-17.00 saatlerinde yaparsanız en düşük makas aralıkları ile döviz satın alabilirsiniz.

Vadeli Döviz Hesabı 

Ziraat Bankası vadesiz döviz hesabı seçeneğinin yanı sıra müşterilerine birde vadeli döviz hesabı seçeneği sunmaktadır. Vadeli döviz hesabı açtırmak için bankayı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Buna ek olarak Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden internetten döviz hesabı açma işlemlerinizi kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.