Başka bankalarda olan borçlarını ödeme zorluğu yaşan ya da daha yüksek faiz oranları ile borçlandıkları için daha düşük faiz oranlarından yararlanmak isteyen kişilere yönelik olarak sunulan borç transferi pek çok banka tarafından sunulmaktadır. Bunlardan biri de Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası’dır.

Ziraat Bankası borç transferi 2016 yılında yine banka tarafından sunulan hizmetler arasında yer almakta olup borç transferi başvurusu için bankayı ziyaret etmeniz yeterlidir. Bankanın borç transferi yapabilmesi için alacaklı olan bankanın kredi ödeme tablosu vermeniz ya da son döneme ait kredi kartı borç ekstresi verilmesi gerekir.

Çünkü banka sizin borçlarınıza karşılık kredi kullandırır ve borcunuzdan daha yüksek tutarda kredi kullanılması mümkün değildir. Yani borç transferi kredisi diğer ihtiyaç kredisi paketlerinden çok daha farklı bir kredidir ve bu kredinin amacı nakit ihtiyacı gidermek değil var olan borçların tek bir bankada toplanmasını sağlayarak ödeme kolaylığı sunulmasıdır. Ziraat Bankası borç transfer kredisi için uygun faiz oranları sunmakta olup borcunu ödeme konusunda zorluk yaşayan kişilere bu borçlarını 36 aya kadar vadelendirme fırsatı verilmektedir.