Ziraat Bankası kredi ihtiyacını karşılayabilmek için en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Günümüzde bankaya gitmeye gerek kalmadan da kredi hesaplamak mümkündür. İnternet aracılığıyla bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ziraat.com.tr adresinden ya da Ziraat Mobil’den bireysel kredi başvurusu yapabilir, hesaplayabilir ve gerekli belgeleri görebilirsiniz. Kredilerin faiz oranları da almak istediğiniz bireysel kredi türüne göre değişmektedir.

Bireysel Krediler Nelerdir, Nerelerden Başvurulur?

Tüketici kredisi ürünleri, taşıt kredisi ürünleri ve konut kredisi ürünleri bulunmaktadır. Bankalardan, internet aracılığıyla internet sitelerinden, ATM’lerden, çağrı merkezinden, Ziraat Mobil’den bireysel kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bireysel Kredi Nasıl Hesaplanır?

•    Tüketici kredisinde almak istediğiniz kredi türünü, almak istediğiniz kredi tutarını, ödeme sıklığını ve tercih ettiğiniz vadeyi yazarak hesaplamak mümkündür. Faiz oranı %1,26’dır.
•    Taşıt kredisi almak istediğiniz zaman, almak istediğiniz kredi türünü, kredi miktarını, ödeme sıklığını ve vadeyi seçerek %1,13 faiz oranıyla hesaplanır.
•    Konut kredisi kredi türü, kredi miktarı, ödeme sıklığı ve vadesi belirlenerek % 0,80 faiz oranıyla kredi hesaplamak mümkündür.

Bireysel kredi internetten kolayca hesaplanabilir. Sonrasında gerekli olan belgeler de yine ziraat bankasının kendi internet sitesinde yer almaktadır. Seçilen vade ay cinsinden seçilmektedir. Tüketici ve taşıt kredisinde 48 aya kadar vade bulunmaktadır. Konut kredisinde ise 120 aya kadar vade mevcut bulunmaktadır. Ödeme sıklığı ayda bir ve üç ayda bir olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Tüketici bu seçenekleri belirleyerek ödeme planlarını oluşturabilirler