Kökenleri Osmanlı İmparatorluğu dönemine dayanan ve Türkiye’nin en eski bankası olma unvanını haklı bir gurur ile taşımayı sürdüren Ziraat Bankası teknolojiye uyum sağlayarak büyümeye devam ediyor. Kamu bankaları arasında yer alan ve yapılan yatırımlar ile bugün aynı zamanda Türkiye’nin en güçlü bankaları arasına girmeyi başaran Ziraat Bankası internet teknolojilerini de son derece iyi kullanıyor.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama TC İle 

TC kimlik numarası ile bakiye öğrenme işleminden yararlanmak isteyen kişilerin Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 444 0 000 numarasını aradıktan sonra sesli yanıt sistemi üzerinden kimlik numaralarını girerek Ziraat Bankası bakiye sorma işlemini gerçekleştirmeleri mümkündür.

Ancak bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin Ziraat Bankası hesap kartı şifresini girmeleri gerekmektedir. Bankamatik kartı olmayan kişilerin ise müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanarak kişisel bilgilerini doğrulamaları halinde hesap bakiyelerini öğrenmelerine izin verilmektedir.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama SMS İle 

Ziraat Bankası SMS sorgulama servislerinden biride bakiye sorgulama hizmetidir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin BAKIYE yazdıktan sonra oluşturdukları mesajı 4747 numarasına göndermeleri yeterlidir.

Ancak kısa mesaj gönderilen telefon numarasının mutlaka Ziraat Bankası sistemine kayıtlı olması gerekir. Bu mesaj sonrası Ziraat Bankası şubelerinde bulunan 10 hesabınızın bakiyesi sıralı olarak cep telefonunuza gönderilir. Eğer tek bir hesabın bakiyesini öğrenmek isterseniz de bu durumda BAKIYE yazdıktan sonra bakiyesini öğrenmek istediğiniz hesabın numarasını ekleyerek 4747 numarasına mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.