Günümüzde güvenlik algısı son derece gelişim göstermektedir. Artık insanlar özellikle internet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte daha hızlı ve daha kolay bir şekilde dolandırılmakta ve maddi manevi kayıplar vermektedir. Bu kapsamda bazı güvenlik tedbirleri ile bu gibi durumların önüne geçilmesi planlanmaktadır.

Bankalarda Güvenlik Önlemleri
İnsanlar en çok güvenliğe ihtiyaç duydukları konu şüphesiz finansal işlemlerde gerekli olan güvenlik önlemleridir. Bunun için bankalar güncel olarak sürekli güvenlik seçenekleri ile müşterinin hesaplarını korumaya almaktadır. Bunun sn örneği ise ATM cihazlarında kullanılan avuç içi izi ile kimlik tanımlama yöntemidir. Ziraat bankasının sunduğu bu güvenlik sistemi ile birlikte müşterinin kartlarını çaldırması veya kaybetmesi durumunda kayıpların önüne kesin olarak geçmektedir.

Avuç İçi Güvenlik Sistemlerinin Kullanımı
Ziraat Bankası müşterilerinin banka şubeleri aracılığı ile güvenlik konusunda adımlar atmaktadır. Bu kapsamda müşteriler banka şubelerinde el avuç içi biyometrik yapısını kayıt edilerek kişisel güvenliği en üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte kartların şifreleri ile birlikte bir bütün olarak bu güvenlik uygulamaları devreye alınmaktadır.

Avuç İçi İle Para Çekme
Elbette bazı insanlar acil para ihtiyacını karşılamak için ATM aracılığı ile para çekmek isteyebilir. Ziraat bankası ATM’lerde hayata geçirdiği avuç içi tanımla güvenlik sistemi ile acil para çekimlerinde müşterilere yardımcı olmaktadır. Acil ve kısa süreli nakit ihtiyaçları söz konusu bankanın avuç içi teknolojisi ile müşterilerine ayrıcalık tanımaktadır.

Bankalarda ATM Kullanımı
Banka şubelerinin belirli bir mesai saatine tabii olarak çalışmasından dolayı insanların anlık bankacılık hizmetlerini kullanmak amacıyla ATM cihazlarını kent merkezlerinde kullanıma sunmaktadırlar. Bunun yanında internet şubeleri ve internet bankacılığı aracılığı ile e bu talepleri anlık olarak değerlendirilmektedir