Ziraat Bankası ATM ile para çekme, para yatırma, bankkart işlemleri, nakit avans, taksitli nakit avans, kredi kartı borç ödeme, döviz işlemleri gibi pek çok işlemi yapabilirsiniz.

Kartsız Para Yatırma ve Para Çekme İşlemleri
Para yatırma etiketi görülen tüm ATM’lerden katlı veya kartsız para yatırma işlemi gerçekleştirilebilir. Ziraat ATM’lerinden kartsız para yatırma limiti 20.000TL para çekme limiti ise 500 TL’dir. ATM’lerde günlük para yatırma limiti 20.000 TL’dir. Wincor marka ATM’ler ve NRC marka ATM’ler tek seferde 40 banknot, GRG marka ATM’ler tek seferde 200 banknot alabilirler. Para yatırma özelliği bulunan ATM’lerde ayrıca kartsız döviz de bozulabilir. Yatırılan paralar anında hesaplara yansımaktadır. Günlük para çekme limiti ise 5000 TL’dir. Komisyon ödeyerek para çekme işlemine devam edilebilir.

ATM’den kartsız para çekimi yapılabilir. Bu işlemi kartsız işlem menüsünden telefon numarası ve TC kimlik numarası girişi, kart seçimi, kart şifresi, SMS doğrulaması, hesap seçimi ve tutar bilgisi onayı gibi işlemler yapıldıktan sonra kartsız para çekimi gerçekleştirilebilinir. Kartsız para çekme işleminden sadece bireysel müşteriler yararlanabilmektedir. Ziraat Bankası Şubelerinden, ATM’lerden ve İnternet Şubesi’nden para çekme işlemi yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Atm’sine En Az Ne Kadar Para Yatırılır?

2020 itibari ile Ziraat Bankası atm’lerinde en az kağıt para olacak şekilde 10 TL yatırabilirsiniz. Yine atmden en az 10 tl ve katlarında çekim gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Çekme Limiti Artırma

Ziraat bankası kartınızla atm’den para çekmek istediğinizde 24 saat içerisinde en fazla çekebileceğiniz tutar 5000 TL olarak belirlenmiştir. Eğer gün içerisinde bu limiti aşmak isterseniz çekeceğiniz tutar için işlem bedeli ödemeniz gerekir. Eğer gün içerisinde daha fazla nakit ihtiyacınız var ise Ziraat Bankası şubelerine başvurabilir veya 444 00 00’ı arayarak Ziraat Bankası günlük para çekme limitinizi artırabilirsiniz.

ATM’lerden Gerçekleştirilen İşlemlerden Komisyon Alınır Mı?
Bakiye sorma ve para çekme işlemleri ücretsizdir ancak limit üstü para çekme işleminde asgari tutar 3 TL azami tutar 10 TL olmak üzere kesim yapılmaktadır. İşlem sonrasında herhangi bir kartı ATM tarafından yutulan müşteriler veya ATM’deki işlemi yarıda kalan müşteriler mesai saatleri içinde şube önündeki ATM’ de iseler ATM’nin bulunduğu şubeye, mesai dışı saatlerde ve hem de şube önünde olmayan diğer ATM’ lerde ise 444 00 00 veya 0 850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’ne başvurmalıdırlar.