Günümüzde devlet bankaları arasında bulunan ve müşterilerine birden fazla hızlı işlemi ile kolaylık sağlayan bankalardan biriside Ziraat bankasıdır. Ziraat bankasının bizler için sunmuş olduğu bu hızlı ve kolay işlemler nelerdir. Bu kolaylıklar internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve ATM’lerdir.

Peki, Bu hem bankaya hem de müşteriye ne avantaj sağlar? Müşteriye yaptıkları işlemde bir hız kazandıran bu işlemler, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Banka’nın sağladığı bu avantaj banka’nın kendisi için müşterilerin Ziraat bankasını seçme olanağı sansına sahip olmasıdır. Bu işlemler arasında en hızlı pratik olanı ATM’lerdir.

Peki, ATM’nin başına geçtikten sonra işlemler arasında en sorunlu, düşündürücü, karışık olan işlemler nedir? Bu işlemler genelde para yatırma ve para çekme işlemleridir. Peki, Ziraat Bankası Atm Kartsız Para Çekme işlemi nasıl yapılır. Bu sorunun cevabını sizin için araştırdık.

Ziraat Bankası Atm Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası Atm Kartsız Para Çekme

ATM’den Hangi İşlemler Yapılarak Kartsız Para Çekilir?
İnsanlar günlük yoğun yaşantısı sebebi ile bazen sahip oldukları cüzdanlarını veya kartlarını yanlarına almayı unutabilirler. Peki, Yanımızda kart olmadığı zaman Ziraat Bankası Atm Kartsız Para Çekme işlemi yapmak mümkün müdür. Elbette ziraat bankası sizin için kartsız para çekme imkânı da sağlamaktadır. Peki, Bu işlem adımları nelerdir.

1- ATM’de kartsız işlem yapmak için “GİRİŞ” tuşuna basın
2- Kartsız menüde para çekme işlemi seçilir ve gelen ekrana kartınızla eşleşmiş telefon numarası ve TC kimlik no girilir.
3- TC kimlik numaranızı girdikten sonra ekranda ziraat bankası kullanarak aldığınız kaç tane kartınız varsa listelenir. Para çekmek istediğiniz kart seçimini yapıp seçtiğiniz kartın şifresini girmeniz gerekmektedir.
4- Şifre Girildikten sonra banka sistemi size otomatik olarak onay şifresi gönderir. Onay şifresini girdikten sonra çekeceğiniz para miktarı girilir ve “TAMAM” tuşuna basarak işlem tamamlanır.

Ziraat Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?
Ziraat bankası ATM’den para çekme limiti günlük miktarı 1.000 TL’dir. Eğer 1.000 TL üzeri miktarda para çekmek isterseniz banka 1.000 TL üstünde çekilen tutar için sizden komisyon talep etmektedir. Bu sebeple Ziraat Bankası Atm Kartsız Para Çekme işlemini yapmadan önce sizden komisyon istenip istenmediğine dikkat etmenizi öneririz