İkinci el araç kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası düzenlemiş olduğu taşıt kredisi kampanyaları ile çok daha uygun koşullarda hayallerinizi süsleyen arabaya sahip olabilirsiniz. Üstelik diğer bankalar tarafından uygulanan 2.el taşıt kredisi şartları ile kıyaslandığında Ziraat Bankası taşıt kredisi koşulları ise çok daha kolaydır ve aylık belgelenebilir gelire sahip olan herkes kredi notu düşük değilse taşıt kredisi kullanabilmektedir.

Bankanın internet sitesini ziyaret etmeniz durumunda Ziraat Bankası taşıt kredisi hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilir, kullanmak istediğiniz kredi tutarı için ödemeniz gereken aylık taksit tutarını öğrenebilirsiniz. İkinci el araç kredileri için her bankanın uyguladığı yaş sınırı farklı olmakla beraber Ziraat Bankası 2.el araç kredisi için 5 yaş sınırı uygulamaktadır. Yani 2015 yılında araç kredisi başvuru formu dolduran bir kişi en fazla 2010 model araç için taşıt kredisi başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.

Buna ek olarak Ziraat Bankası 2.el taşıt kredisi şartları arasında kredi başvurusunda bulunan kişinin aylık belgelenebilir gelire sahip olması yer almaktadır. Gelir belgesi olmayan ya da düzenli olarak aylık gelir elde etmeyen kişilerin ne yazık ki taşıt kredisi başvuru formu doldurmalarına izin verilmemekte, kredi başvurusunda bulunsalar dahi bu başvuruları reddedilmektedir.