Ev sahibi olmak istiyorsanız düşük faizli ve avantajlı kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. %0,90 faizli TEB Konut Kredisi ile hayâlinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Yüzde 0,90 faizli TEB Konut Kredisi hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. 

Ev sahibi olmak hemen hemen herkesin hayâlidir. Hemen hemen herkes odalarını tasarladığı, duvarlarını boyadığı ve içindeki eşyaları seçtiği bahçeli ya da bahçesiz, havuzlu ya da havuzsuz, bir müstakil ev ya da apartman dairesi hayâl etmiştir. Ev sahibi olmayı ertelemiş olabilirsiniz. Yazımızda bu krediden yararlanmak için başvuru sırasında izlemeniz gereken adımları bulabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için doğru zamanı beklemiş olabilirsiniz. Belki de para biriktirmeyi beklediniz. Bir ihtimalle doğru kredi fırsatını da beklemiş olabilirsiniz. Eğer konut kredisi alarak ev sahibi olmak isterseniz %0,90 faizli TEB Konut Kredisi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyun.

TEB’den Her Evin Kapısını Açan Kredi

Yüzde 0,90 faizli TEB Konut Kredisi TEB tarafından “Her Evin Kapısını Açan Kredi” sloganıyla duyuruluyor. TEB düşük faizli Konut Kredisi kampanyası kapsamında 100.000 TL kredi alabilirsiniz. Ayrıca TEB size konut kredisi almak için iki kredi seçeneği sunuyor. Bu seçeneklere göre konut kredinizi isterseniz 60 aya varan vadelerle ve yüzde 0,90 faiz oranıyla ya da 61-120 ay arası vadelerle yüzde 0,95 faiz oranıyla alabilirsiniz.

60 ay vadeyle yüzde 0,90 faizli 100.000 TL TEB Konut Kredisi aldığınızda kredi geri ödeme aylık taksit tutarınız 2.164.48 TL olmaktadır. 120 ay vadeyle %0,95 faizli 100.000 TL TEB Konut Kredisi aldığınızda kredi geri ödeme aylık taksit tutarınız 1.400,24 TL olmaktadır.

Daha detaylı bir hesaplama yapmak ve ödeme tablosu görmek isterseniz TEB websitesini ziyaret edebilirsiniz. Hesaplama yaptığınızda ne kadar vadeyle kredi çektiğinizde ne kadar taksit ödeyeceğinizi de görebilirsiniz.

TEB Konut Kredisi

TEB Konut Kredisi düşük faizli ve avantajlı bir konut kredisidir. Bu konut kredisine başvuru yapmak isterseniz koşullara göz atmalısınız. Aylık düzenli geliriniz varsa ve T.C. vatandaşı iseniz ya da yurt içi yerleşik yabancı uyruklu kişiyseniz bu krediye başvuru yapabilirsiniz.

Yurt içi yerleşik yabancı uyruklu kişiyseniz başvurunuz sırasında bir T.C vatandaşının size kefil olması ve yanınızda pasaportunuzla birlikte çalışma ve oturma izninizin olması gerekmektedir.

Yüzde 0,90 faizli 100 bin TL TEB Konut Kredisi başvurusu için TEB şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Şubede başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak elbette başvurunuz sırasında yanınızda bulundurmanız gereken belgeler de vardır. Bunların başında nüfus cüzdanınız gelmektedir.

TEB Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yanınızda bulunması gereken diğer belgeler gelir belgeniz ya da maaş bordronuzdur. Gelir belgenizi ibraz ederek kredi başvurusu yapacağınız zaman kredi geri ödeme taksitlerinin sizin maaşınızın ya da sizin ve eşinizin maaşının toplamının yarısından fazla olmaması gerektiğini bilmelisiniz.

Başvurunuz sırasında ayrıca serbest meslek sahibiyseniz ve işletme sahibiyseniz son üç yıllık bilanço raporunuz, vergi levhanız ve ticaret sicil gazeteniz yanınızda olmalıdır. Son olarak yanınızda bulundurmanız gereken belge satın alacağınız konuta ait kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusudur.