Yapı Kredi konut sahibi olmak isteyenlere yüzde 0,90 faizle mortgage fırsatı sunuyor. Bu faiz oranından yararlanarak ev sahibi olmanız mümkün. yüzde 0,90 faizle mortgage fırsatı hakkında bilg sahibi olmak için yazımızı okuyun.

Yapı Kredi, hayâlinizdeki eve kavuşmak için beklememenizi ve düşük faiz oranlarından yararlanarak konut sahibi olmanızı öneriyor. Devletin yaptığı baskıların sonucunda faiz oranlarını %1’in altına indiren bankalar müşterilerine düşük faizli konut kredisi veriyorlar. Uygun faiz oranları ve vade seçenekleri sunan Yapı Kredi bankasının Mortgage fırsatından siz de yararlanabilir ve ev sahibi olabilirsiniz.

Ev sahibi mi olmak istiyorsunuz? Kredilere uygulanan yüksek faizlerden mi kaçıyorsunuz? O halde Yapı Kredi’nin sunduğu mortgage fırsatına göz atın. Yapı Kredi, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine 1 aydan başlayıp 120 aya varan vadelerle ve yüzde 0,90 faiz oranlarıyla kredi veriyor.

Yapı Kredi Mortgage Fırsatından Nasıl Yararlanılır?

Yapı Kredi yüzde 0,90 faizli mortgage fırsatından yararlanmak için Yapı Kredi internet şubesinden ya da mobil şubeden başvuru yapabilirsiniz. Yapı Kredi internet şubesinden ya da mobil şubeden başvuru yapmak için Yapı Kredi müşterisi olmanız ve internet şubeye ya da mobil şubeye T.C. kimlik numaranızla ya da kullanıcı kodunuzla giriş yapmanız gerekiyor. Ancak Yapı Kredi müşterisi değilseniz banka şubesini ziyaret etmelisiniz.

Yapı Kredi %0,90 mortgage fırsatından yararlanmak için kredi talep etmeniz ve Çınar Paketi almanız gerekmektedir. Yani bu faiz oranı ancak söz konusu koşulları yerine getirdiğiniz zaman geçerli olacaktır. Ayrıca bu faiz oranı aylık eşit taksitli ödeme tipini seçtiğiniz takdirde uygulanacaktır. Şu anda bankaların bu ve benzeri fırsatları sunmaları ve faiz oranlarını düşürmeleri  sebebiyle kredi ile konut almak isteyenler için uygun bir zaman olduğunu söyleyebiliriz.

Yapı Kredi Mortgage Kredisi Masrafları

Yapı Kredi mortgage fırsatından yararlanmak istediğinizde sizden binde beş oranında kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı alınacaktır. Ayrıca 545,71 TL ekspertiz ücreti de alınacaktır. Bu kampanyada BSMV muafiyeti de söz konusudur. Yani kredi tahsis ücretine, ekspertiz ücretine ve diğer ücretlere BSMV eklenmeyecektir.

Yapı Kredi sizden 185 TL ipotek tahsis ücreti de alacaktır. Bu kampanyadan yararlanmanız için yine Yapı Kredi tarafından sunulan Çınar Paketine sahip olmanız gerektiğini söyledik. Buna göre Çınar Paketi aldığınızda konut kredisi tahsis ücretine indirim uygulanmaktadır. ve Hesap İşletim Ücreti de alınmamaktadır.

Çınar Paketi almanız için belirli koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Yapı Kredi banka kartı sahibi olmak
  • Bireysel İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık üyeliğine sahip olmak
  • Kredi kartı almak
  • En az iki tane otomatik fatura ödeme talimatı vermek
  • Esnek hesap açtırmak
  • Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ile Yuvam Sigortası yaptırmak

Çınar Paket sahibi olduğunuzda ücretsiz Medline Acil Sağlık Hizmeti Üyeliğinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi Yayınlarında bir yıl boyunca yüzde 25 indirim kazanırsınız.