Yurt dışına para göndermek isteyen kişilerin öncelikli olarak karşılarına çıkan en büyük sorun para gönderme masrafıdır. Bundan dolayı da yurt dışına para göndermek isteyen kişiler başka yöntemler arayışı içerisine girmişlerdir.

Yurt Dışına En ucuz Şekilde Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda IBAN numarasının kullanımının artması ile birlikte dünyanın dört bir yanına EFT işlemi kanalı ile para göndermek mümkün hale gelmiştir. Tabi masrafları ödeyerek, Bankalar bu şekildeki EFT sistemi ile müşterilerden yüksek oranda ücret almaktadırlar. Bu tür durumların önüne geçilmesi açısından bankaların yurt dışına para gönderme hizmetlerinin kullanılmaması gerekmektedir. İşte bu noktada bu konuda ihtiyaç sahibi olan kişilerin imdadına UPT yetişmektedir.

UPT’nin Özellikleri Nelerdir?

UPT hizmeti, PTT ve Aktifbank ortak hizmeti olarak tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır. Bu hizmet, yurt dışına para göndermek isteyen kişileri büyük masraflardan kurtarmaktadır. Örnek verilecek olursa yurt dışına para göndermek isteyen bir kişi 2000 TL para göndermek istediğinde 15 TL komisyon ücreti ödemektedir. Bu durum diğer yurt dışına para gönderme yöntemlerinden neredeyse 3 ya da 4 kat daha ekonomik bir hizmet olarak dikkat çekmektedir. Yurt dışın apara göndermek isteyen kişiler bu hizmetten faydalanmak istedikleri takdirde PTT ya da Aktifbank şubelerini kullanmaları gerekmektedir.

Aktifbank UPT Özellikleri Nelerdir?

Müşteriler Aktifbak kanalı ile UPT işlemi yapmak istiyorlarsa Aktifbank’ta hesaplarının olması gerekmektedir. Müşterilerin Aktifbank’ta hesaplarının olması ile birlikte herhangi bir Aktifbank şubesinden ya da 444 30 50 numaralı müşteri hizmetleri kanalı ile para transferi yapmak mümkün olmaktadır.

PTT Kanalı ile UPT Nasıl Yapılır?

Eğer ki yurt dışına para göndermek isteyen kişilerin Aktifbank’ta hesapları yoksa yurt dışına para gönderme işlemlerini PTT kanalı ile de yapabilmektedirler. Herhangi bir PTT şubesine giderek bu işlemi yapmam mümkün olmaktadır