Bankaların en büyük gelir kaynakları arasında yer alan kredi paketleri günümüzde pek çok kişinin de gerek ihtiyaçlarını gidermek gerekse de borçlarını ödemek konusunda tercih ettikleri ilk yöntemler arasında bulunmaktadır. Bankalar genelde 10 bin liraya kadar olan kredi başvuruları için kolay kredi onayı vermekte hatta SMS kredi başvurusu ile bile bu tutarların kullanımı sağlanmaktadır.

Ancak yüksek miktarda kredi kullanmak isteyen kişiler için tutarın yükselmesi nedeni ile kredi onayı almak biraz daha zorlaşmaktadır. Yüksek miktarda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler daha kolay kredi onayı alabilmek adına ya ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih etmekte ya da altın teminatlı kredi gibi farklı teminatlar göstermektedir. Bu kredi paketlerinde onay alabilmek için son derece yüksek aylık gelir tutarına sahip olunması gerekir.

Örneğin 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin aylık belgelenebilir gelir tutarları en az 3 bin 800 lira olmalıdır. Bunun nedeni kredi onayı almak için ödenmesi gereken aylık taksit tutarının 2 katı gelire sahip olunması şartıdır. Kredi tutarı yükselse de en uzun ihtiyaç kredisi vadesi 36 ay ile sınırlı olduğu için kişinin aylık ödemesi yüksek olmaktadır. 36 ay vadeli 50000 TL kredi kullanan kişinin aylık ödemesi ortalama 1.890 lira seviyesine yakın olacağı için kredi onayı alabilmesi için de aylık gelirinin 4 bin lira seviyesine yakın olması gerekir.