Sanal dünyanın bu kadar gelişmesi ile artık sanal alem aynı zamanda bir para kazanma platformuna dönüşüyor. Dünyanın en çok para kazanan şirketleri arasına girmeyi başaran Youtube, internetten para kazanmak isteyenlere de iş olanağı sunuyor. Siz de onlardan biri olmak ve Youtube ile para kazanmak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken hangi kategoride bir kanal açacağınıza karar vermek olmalıdır. Bunun için de video paylaşım sitesi Youtube’da hangi kanalların daha çok kazandığına bakabilir ve fikir edinebilirsiniz. Forbes, Youtube’da en çok kazanan video kanallarını açıkladı.

En çok takip edilen video kanalları arasında yer alan PewdiePie, zirveyi kimseye bırakmıyor. Yıllık 12 milyon dolar kazanan kanal sahiplerinin neler yaptığına göz atabilirsiniz. Tabi ki böyle bir durumda arz-talep meselesi de oldukça önemli. Bu durumda, yaşadığınız ortamın sosyolojik durumunu, kültür ve olgularını iyi biliyor olmanız gerekiyor. Türkiye’de ne popüler? En çok neler takip ediliyor? Neler dikkat çekiyor?

Önemli bir kesimin ihtiyaçlarına hitap edebilecek bir kanalınız olursa, kazancınızı her geçen gün arttırabilirsiniz. Youtube’da çok para kazanan diğer kanallar arasında; yıllık 8.5 milyon dolar ile Smosh, 6 milyon dolar ile Lindsey Stirling, 8.5 milyon yıllık kazanç ile Fine Brothers, 4.5 milyon kazanç ile KSI, 4.5 milyon dolar ile Rhett&Link, yıllık 3 milyon kazanç ile Michelle Phan, 2.5 milyon yıllık kazanç ile Roman Atwood ve 2.5 milyon kazanç ile SuperWoman yer alıyor.