Bir çoğumuz kredi kartı faturası geldiğinde detaylarına bile bakmadan, belki de otomatik ödeme talimatıyla tutarına bile bakmadan ödeyip geçiyoruz. Peki, kredi kartı borçlarınızın detaylarında neler olduğuna hiç baktınız mı?  Yıllık üyeli bedeli adı altında bankaların müşterilerinden aldıkları kart aidatı, bankalara göre değişiklik göstermektedir. Kredi kartı borcunu bile zor ödeyen öğrenci ve çalışmayan kişiler ya da sınırlı bir maaşla çalışan kişiler için bir de yıllık aidat ücreti ödemek zor geliyor. Peki, yıllık aidatı olmayan kredi kartları var mı? Birçok banka, özellikle öğrencilere ve ev hanımlarına, yıllık üyelik bedeli bulunmayan kredi kartı fırsatı sunuyor. Ancak artık bankalar, müşterilerine “yıllık aidatsız kredi kartı” adı altına yeni kredi kartları sunuyor. İşte o kredi kartları…

Akbank Free 

Akbank’ın yeni çıkardığı bu kredi kartında yıllık aidat ücreti alınmıyor. Ayrıca bol bol chip para ve birçok kampanyadan yararlanma fırsatı da yine bu kartta. Bunun yanında, acil nakit ihtiyaçlarınız için SMS Para, Taksitli Avans ya da Hızlı Para gibi fırsatlardan da yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca diğer bankalara olan ve ödemekte zorlandığınız kredi kartı borçlarınızı da bu karta aktararak, ödemelerinizi taksit taksit yapabiliyorsunuz. E daha ne olsun?

Finansbank Fix Kart

Banka kartı ile kredi kartı özelliklerini bir arada sunan Fix Card, bankacılık işlemleriniz ve alışverişleriniz için aynı kartı kullanmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca bu kartta da yıllık aidat ücreti yok. Temassız özelliği ile 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde de hızlı ve kolay alışveriş ayrıcalığı sunuyor. Finansbank Fix Card başvurusu için cep telefonunuzdan 3457’ye TC kimlik numaranızı göndererek başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Flexi Kart 

Kullanıcılarına kendi kredi kartlarını tasarlama fırsatı sunan Flexi kart, eşsiz tasarımları ile sizi ayrıcalıklı bir bankaya davet ediyor. Bonus üye iş yerlerinde puan, daha fazla taksit ve daha birçok indirim ve kampayna sunan Flexi Kart da yıllık kart aidatı olmayan kredi kartları arasındaki yerini alıyor.

İş Bankası Maximum 

Bankanın üniversite öğrencilerine özel İş’te Üniversiteli kartı ile başlayan aidatsız kredi kartı uygulaması, artık diğer Maximum kartlarda da var. İş Bankası üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerinizde ekstra puan ve indirim fırsatı sunan Maximum kartta yıllık üyelik ücreti de alınmıyor.

HSBC Concept 

Avantajlı nakit puan ve aidatsız kredi kartı imkanı sunan bu kredi kartı, ayrıca + taksit ve ödemeleri erteleme imkanı da sunuyor. Yurt içinde ya da yurt dışında yapacağınız birçok alışverişte kullanabileceğiniz bu kart ile yaptığınız alışverişlerden ayrıca tatil puan da kazanabilirsiniz.

CepteTeb

Türkiye Ekonomi Bankası’nın kredi kartı CepteTeb ile yıllık aidat ücreti ödemeden kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Düşük faiz oranları ve artı taksit seçenekleri ile bu avantajlı kredi kartına başvurmak için TEB internet adresinden ya da SMS ile 4466’ya mesaj göndererek başvurabilirsiniz.