Yeni yıla yepyeni bir başlangıç yapmak isteyen kişiler için bankalar birbirinden cazip ihtiyaç kredisi fırsatları sunarken düzenlenen kampanyalar ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka bu kampanyalardan yararlanmaları öneriliyor. Yılbaşı kredisi veren bankalar arasında Garanti Bankası rakiplerinden bir adım öne çıkarken yine İş Bankası yılbaşı kredisi faiz oranları da dikkat çekiyor.

İş Bankası yılbaşı kredisi kampanyası kapsamında faiz oranları yüzde 1,38 seviyesine çekilirken 5 bin lira ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin 12 aylık kredi kullanmak isteyen kişilerin aylık ödemesi 463 lira oluyor. İş Bankası 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda aylık ödemeleri 508 lira oluyor.

Masrafsız yılbaşı kredisi veren bankalar masraf tahsil etmedikleri için ihtiyaç kredisi faiz oranları için daha yüksek oranlar uygularken en fazla 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin veriliyor. Yılbaşı kredi kampanyaları kapsamında en düşük kredi faiz oranı ise Akbank tarafından uygulanıyor. Akbank yılbaşı kredi kampanyası kapsamında ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,25 seviyesine çekiliyor. 2016 yılbaşı kredi kampanyaları kapsamında kredi başvurusu için bazı bankalar 31 Aralık tarihini baz alırken çoğu banka ise Ocak ayının ikinci haftasına kadar yılbaşı kredi başvurusu için izin vermektedir.