Yılbaşına sayılı günler kaldı. Evinizde aileniz ya dostlarınızla birlikte bir kutlama yapacaksanız, hazırlık ve ihtiyaçları önceden planlamalısınız. Yılbaşı partisi için ihtiyacınız olacak ilk şey çam ağacı olacaktır. Partiyi yapacağınız alana koyacağınız yılbaşı ağacını süslemek için bir de süslere ihtiyacınız olacak. Ayrıca kar spreyi, yılbaşı şapkaları, maskeler, balonlar gibi diğer süsleri de unutmayın. Süsleme işini planladıktan sonra, sıra ses sitemine geliyor. Evinizdeki sistem yeterli değilse, tek bir gece için müzik sistemi satın almak yerine, profesyonel bir ses sistemi kiralayarak, bütçenizi daha iyi kullanın.

Sıra geldi mutfak alışverişine. Mutfak alışverişini ekonomik hale getirmek için, alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir ihtiyaç listesi hazırlamanızı öneriyoruz. Alkollü içecekler, meyve suları, su, soda, kola gibi içeceklerin hesaplamasını yapın. Şimdi de sırada yiyecekler var. Misafirleri karşılarken ilk olarak ikramlara ihtiyacınız olacak. Bunun için çerez, cips gibi yiyecekler satın alabilirsiniz. Buna ek olarak evde hazırlayabileceğiniz kanepeler için ihtiyacınız olacak malzemeleri hesaplayıp listeye ekleyin. Ayrıca, marketlerin yılbaşı kampanyaları ve hazırladıkları sepetlere de göz atın. Böylece daha ekonomik paketlerden satın alabilirsiniz.

Eğer davetin tüm masraflarını kendiniz üstlenecekseniz, ana yemek konusunda daha ekonomik çözümlerden yararlanabilirsiniz. İlle de hindi olsun diyorsanız, hindi siparişini şimdiden vererek siparişi daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Son günlere kalan siparişler için uygulanacak fiyatlar daha yüksek olacaktır. Yılbaşı alışverişi yaparken, mutlaka bir liste ile yola çıkın. Liste yapmadığınız takdirde, alışverişinizde neyi alacağınıza karar veremeyeceğiniz için birçok gereksiz malzeme alabilirsiniz. Bu da yılbaşı partinizin hesapladığınızdan daha pahalı olmasına neden olacaktır.