KOBİ’lere destek olmak amacıyla bankalar çok çeşitli krediler sunmaktadırlar. Bunlar yeni bir iş kuran ya da işletmesini geliştirmek isteyen KOBİ’lere destek olan kredilerdir. Bunlar küçük krediler ya da büyük krediler olabilmektedir. 

Yapı Kredi KOBİ’leri anlıyor ve onların tüm finansman ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla onlara çok sayıda kredi seçeneği sunuyor. Siz de yeni bir işletme kuruyorsanız ya da işletmenizi büyütüyorsanız bu kredilerden faydalanabilirsiniz. Üstelik bu kredileri gıda, perakendecilik, turizm ve hemen hemen her sektörde kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi KOBİ kredileri özellikle KOBİ’lerin ihtiyaçları göz önüne alınarak hemen hemen her ihtiyaca yönelik oluşturulmuştur. Bu krediler hakkında bilgi almak için yazımızı okuyun.

Yapı Kredi KOBİ Kredileri Nelerdir?

  • Yapı Kredi KOBİ Nakit Destek Kredisi
  • Makine Donanım Kredisi
  • Kolay Turizm Kredisi
  • İmalat Destek Programı
  • Sezona Hazırlık Turizm Kredisi
  • Kadın Girişimci Kredisi
  • Taşıt Kredisi
  • Taksi Kredisi
  • Franchising Kredisi
Nakit Destek Kredisi

Nakit paraya gereksiniminiz varsa ve işletmenizin sermaye ihtiyacını karşılamak istiyorsanız 36 aya varan vadelerle nakit destek kredisinden yararlanabilirsiniz. Bu kredinin geri ödemesini ayda bir, üç ayda br ya da altı ayda bir yapabilirsiniz. Kredi üst limiti yoktur. Üstelik bu taksitler eşit bir şekilde bölünür. Bu şekilde ödeme yapmak istemezseniz ikinci bir seçeneğiniz daha vardır. Bu da 6 aya kadar ödemesiz kredi almaktır.

Makine Donanım Kredisi

Eğer sıfır ya da ikinci el makine, donanım, ekipman ya da yedek parça gibi ihtiyaçlarınız varsa bunların finansmanını karşılamak için makine donanım kredisi alabilirsiniz. Üstelik hangi sektörde faaliyet gösterdiğinizin önemi yoktur. Bu krediyi KDV hariç fatura tutarınız kadar ve 60 aya varan vadelerle alabilirsiniz. Ödeme seçenekleri Nakit Destek Kredisinin ödeme seçenekleriyle aynıdır.

Kolay Turizm Kredisi

Kolay Turizm Kredisi, turizm sektöründe çalışan kişilerin gelirlerinin sezonlara bağlı olarak değişmesinin göz önüne alınmasıyla oluşturulmuştur. Ödemesi Kolay Turizm Kredisi ile işletmenizin yatırım ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Bu kredinin geri ödemesi, sizin nakit akışınıza paralel olacak bir ödeme planının oluşturulmasıyla yapılmaktadır. Bu kredinin geri ödemesini her yıl en az dört taksit ödemesi olacak şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca kredi size yılda 6 aya kadar ödemesiz olarak verilmektedir.