Sadece tek bir kısa mesaj göndererek tüm maddi sıkıntılarınızı geride bırakmak istemez misiniz? Yanıtınız evet ise tek yapmanız gereken hemen Yapı Kredi SMS kredi başvurusu işleminde bulunmak. Çok daha düşük kredi faiz oranları ile 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin veren Yapı Kredi genelde kredi notu skoru ortalama seviyede olan müşterilerinin kredi başvurularını çok kolay bir şekilde onaylamaktadır.

Yapı Kredi SMS ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için Bireysel yazdıktan sonra her birinin arasında birer boşluk bırakarak kimlik numaranızı ve aylık gelir tutarınızı yazmanız ve bu mesajı 4411 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır. Banka başvurunuzu değerlendirdikten sonra kredi başvuru sonucu tarafınıza yine kısa mesaj ile iletilecektir. Başvurunuzun onaylanması halinde kredi ön onayı mesajı gönderilirken reddedilmesi durumunda ise Yapı Kredi kredi başvuru sonucu olarak kredi reddi yeni kısa mesaj olarak gönderilir.

Kredisi onaylanan kişiler bu kısa mesaj ile Yapı Kredi Bankası şubeleri arasında kendilerine en yakın olanı seçerek şahsen kredilerini kullanabilirler. Bunun için ihtiyaç kredisi başvuru evrakları ile şubeyi ziyaret etmeniz ve kredi ön onayı içerisinde yer alan referans numarası ile kredi kullanmak istediğinizi müşteri temsilcisine iletmeniz yeterli olacaktır. Zaten kredi ön onayı aldığınız için ihtiyaç kredisi evrakları ile başvuruda bulunmanız halinde hemen kredinizi kullanabilirsiniz.