Market alışverişleri, mağazalar, eğitim ihtiyaçları, fatura ödemeleri ve bir kredi kartı ile yapabileceğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebileceğiniz Play Kart, “Gençlere Olur Mu Olur”sloganı ile kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

Play Kart Nedir? 

Türkiye’deki üniversitelerde öğretim gören( açıköğretim hariç), 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için tasarlanan Yapı Kredi Play Kart, gençleri bir araya getiriyor. Gençlere özel indirim, kampanya ve vade seçenekleri ile birçok fırsat sunan Play Kart, 26 yaşını aşmamış üniversite öğrencileri için ayrıcalıklı bir karttır. Ayrıca okumayan ancak gelirini belgeleyebilen gençler de bu karta başvurabilirler.

Play Kart’a Kimler Başvurabilir?

Türkiye’nin her yerinde okuyan 26 yaşını aşmamış üniversite ve yüksek lisans öğrencileri, ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu, Bankacılık ve Finans Yüksek okulu ve Hemşirelik Sağlık Yüksek Okulu’nda okuyan öğrenciler bu karta kefil olmadan başvurabilirler. Ayrcaı 18-26 yaş aralığında çalışan ve gelirini belgeleyebilen gençler de bu karta gelir belgesi ve kefil göstererek başvuruda bulunabilirler.

Yapı Kredi Play Kart Limit

Üniversite öğrencileri için tasarlanan Play Kart, 500 TL ile 1000 TL arasında kredi kartı limiti tahsis ediyor. Kredi kartınızı kullanmaya başladığınız günden itibaren; son ödeme tarihini geçirmeden, dönem borcunun tamamını düzenli olarak ödeyen Play Kart kullanıcıları, ilerleyen zamanlarda kredi kartı limit yükseltme talebinde bulunabilirler.

Play Kart Nasıl Başvurulur?

Bu karta; Yapı Kredi şubelerinden, Playcard.com.tr adresinden ya da Play yazı boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazarak 4421’e SMS göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Onun dışında eğer Worldcard sahibiyseniz, Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak Worldcard’ınızı, Play Kart’a dönüştürebilirsiniz.

Play Kart Başvuru İçin Gerekli Belgeler( Üniversite Öğrencileri İçin) 

  • Nüfus kağıdı, pasaport ya da sürücü belgesinin fotokopisi,
  • Okuduğun okuldan yakın zamanda aldığınız öğrenci belgesi,
  • Ayrıca başvuru sırasında size verilen Play Card başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Play Kart Başvuru İçin Gerekli Belgeler( Çalışanlar İçin) 

  • Nüfus kağıdı, pasaport ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • Gelirini belgeleyen maaş bordrosu,
  • Serbest meslek sahipleri için o yıla ait, onaylı vergi levhasının fotokopisi

Play Kart’ın Avantajları 

Worldcard sahiplerinin yararlandığı tüm olanaklardan yararlanabilen Yapı Kredi Play Kart sahipleri, yaptıkları tüm harcamalar üzerinden World puan kazanırlar. Bunun yanında; gençlik festivalleri, konserler, gençlere özel etkinlikler, gençlik markalarında özel indirim ve kampanyalardan da faydalanabilirler. Ayrıca düzenli harçlık gibi fırsatlar sunulmaktadır.