Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri bağlanma kolay yolu 2019 yılında bankacılık hizmeti almak isteyen müşteriler tarafından merak edilmektedir. Yapı Kredi, hali hazırda ülkemizde en çok müşteriye sahip olan bankalardan biridir. Bu nedenle Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri de oldukça sık kullanılmaktadır. Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri kolay bağlanma yolları da müşteriler tarafından sıkça sorulmaktadır.

Müşteri Hizmetleri işlemleri telefon ile yapılmaktadır. Mobil bankacılık ve internet şubelerinden de müşteri hizmetlerine ulaşılabilir fakat bu uygulamalardan sadece mail ve chat üzerinden yazışma yapabilirsiniz. Kullanıcılar en hızlı çözüm yolu telefon olduğu için büyük çoğunlukla telefon hizmetlerini kullanmaktadır.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri telefon numaraları; 444 0 444 ve 0850 222 0 444 olarak belirtilmiştir.

En kolay kredi veren bankalar için tıklayınız.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri İşlem Saatleri

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri işlem saatleri 2019 yılında da önceki yıllar ile aynı saatlerde hizmet vermektedir. Bazı hizmetler 7/24 hizmet verirken bazı hizmetler belirli saatler arasında hizmet vermektedir. Bağlanma yollarını yazmadan önce hangi işlemlerin hangi saatler arasında yapıldığı yazmak faydalı olacaktır.

 • Kredi ve banka kartı işlemleri 24 saat
 • Dövize dair tüm işlemler 24 saat
 • Vergi ödemeleri 24 saat
 • Doğalgaz, internet, elektrik, telefon, vs tüm fatura işlemleri 00.00 ile 21.00 arasında
 • SSK ödemeleri 00.00 ile 22.00 arasında
 • Repoya dair tüm işlemler 00.00 ve 14.00 arasında hizmet vermektedir.

24 saat hizmet dışında kalan tüm işlemleri Yapı Kredi mobil bankacılık ve internet şubelerinden yapmak mümkündür.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Kart İşlemleri Üzerinden Ulaşma 2019

Yapı Kredi müşteri hizmetleri kart işlemleriyle ulaşma 2019 yılında belli adımlar uygulanarak yapılmaktadır. Kart işlemleri üzerinden ulaşmak Yapı Kredi müşteriyseniz en pratik yollardan biridir. Bu işlem için öncelikle telefon ile Yapı Kredi aranmalıdır. Daha sonra sırasıyla;

 • Operatörden Kart İşlemleri için 1 çağrısı gelir ve 1’e basılır.
 • Ödemeler ve ekstre talepleri için 1
 • Limit ve bakiye öğrenmek için 2
 • Kart durumunuzu öğrenmek için 3
 • Para Puan özelliğini aktive etmek için 4
 • Ön ödemeli işlemler için 5
 • Ek kart için 6
 • Kredi kartının internetten alışveriş ayarları için 7
 • Müşteri temsilcisine bağlanmak için 0 bildirimleri size gelir.

Bu aşamada 0 tuşlanarak Müşteri Hizmetlerine bağlanılır. Yoğunluk durumuna göre sizden bekleme süresi talep edilebilir. Bekleme durumunun kaç dakika olacağına dair yaklaşık bir tahmin de verilir. Bir süre bekledikten sonra görüşme sağlanır.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Bankacılık İşlemleri Üzerinden Bağlanma 2019

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine bankacılık işlemleriyle ulaşma 2019 yılında da önceki yıllar ile benzerlik gösterir. Bu işlem için de öncelikle Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinin aranması gerekir. Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri kolay bağlanma seçeneklerinin en kolay yollarından biridir. Daha sonra sırasıyla;

 • Operatörden Bankacılık İşlemleri için 2 çağrısı gelir ve tuşlanır.
 • Vadesiz hesap için 1
 • Yatırım bilgileriniz için 2
 • Fatura ödemeleri ve para transferleri için 3
 • Kart durumunu öğrenmek için 4
 • Kartı internetten alışverişe açmak için 5
 • Müşteri temsilcisine bağlanmak için 0 bildirimleri size gelir.

Bu aşamada 0 tuşlanarak müşteri hizmetlerine ulaşılır. Yoğunluk durumunda belirli bir süre sizden telefon başında beklemeniz istenebilir. Size, yaklaşık bekleme süresi operatör tarafından bildirilir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Bağlanma Rakamının 0 Olması

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri rakamının 0 olması müşteriler tarafından sıklıkla sorulan bir sorudur. Bu sorunun elbette mantıklı bir açıklaması vardır.

Bağlanma rakamının 0 olması ve menüde en son söylenmesinin sebebi banka politikası ile ilgilidir. Bankalar, hangi işlem için ararsanız arayın müşteri hizmetlerine ulaşmadan da probleminizi çözeceklerini düşünürler. Bu nedenle sizi müşteri temsilcisine bağlamadan önce kullanabileceğiniz seçenekleri söyler.

Bir diğer neden de müşteri hizmetlerinin etkili çalışmasını sağlamaktır. Yapı Kredi, müşterilerinin karşılaştığı problemler, bilgi alma, bankacılık ve kredi kartı işlemlerinin hızlıca ve efektif çözümü için müşteri temsilcisi numarasını en son söylemektedir.

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Temsilcilerine Doğru Menüden Ulaşmanın Önemi

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine ilgili menüden ulaşma oldukça önemlidir. Bu nedenle işlem türünüzü doğru olarak tuşlamanız gerekmektedir. Bu kapsamda örneğin kayıp ve çalıntı işlemlerinden de müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Ancak kart işlemleri konusunda yaşadığınız bir problemden dolayı Yapı Kredi müşteri hizmetleri kayıp çalıntı birimindeki müşteri temsilcisine ulaşırsanız, müşteri temsilcisi işleminizi yapabilmeniz için sizi ilgili birime yönlendirecektir.

Bu yönlendirme işlemi sırasında beklemeniz gerekir ve arama dakikalarınız eksilir. Bunun yanında çalışanı gereksiz meşgul etmiş olacağınızdan, o an arayan diğer müşteriler zaman kaybedecektir. Hem daha hızlı, hem daha güvenilir bir işlem sırası için müşteri temsilciliklerine, yapmak istediğiniz işleme ait bölümden ulaşmanız önem taşır.

Yapı Kredi Müşteri Temsilcilerine Direkt Bağlanamama Nedeni

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine direkt ulaşamama nedeni 2019 yılında banka politikaları ile açıklanabilir. Gelişen mobil uygulama ve internet siteleri ile müşteri temsilcilerine ulaşan kitle sayısında da önemli bir sayıda düşüş yaşanmıştır. Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri kolay bağlanma kapsamında online tarafa yatırım yapmıştır. Bu sisteme güvenip mobil uygulamasını ve internet sitesini donanımlı hale getirmiştir.

Diğer bir neden ise yasal uygulamalardır. Operatör ve müşteri temsilcisi işiniz çok acil olsa bile sizden bazı bilgileri teyit etmek zorundadır. Hem sizin güvenliğiniz hem de bankanın güvenliği için bu işlemler yapılmak zorundadır.

Bankacılık Bilgilendirme Kanunu doğrultusunda Yapı Kredi size işlemlerden önce tüm yasal metinleri ve prosedürleri detaylı olarak söylemek zorundadır.

Yukarıdaki nedenler ile Yapı Kredi Müşteri Hzimetlerine direkt olarak bağlanamazsınız.