Son dönemde büyük bir hızla gelişen internet teknolojisi pek çok alanda hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Özellikle de bankacılık sektöründe internet büyük yeniliklere imza atılmasını sağlarken bunlardan biride internet şubesi hizmeti olarak öne çıkıyor. İnterneti etkin şekilde kendi sistemlerine entegre eden Yapı Kredi müşterilerine internet üzerinden çok daha kolay ve masrafsız bankacılık işlemleri sunuyor.

Yapı Kredi İnternet Şubesi 

Ülkemizde internet bankacılığı için öncü olan bankalar arasında yer alan Yapı Kredi internet şubesi ile müşterilerine internete sahip oldukları her yeri adeta küçük bir banka şubesine dönüştürme imkanı veriyor. Özellikle de akıllı cep telefonu kullanıcıları için mobil şube gibi pek çok yeni hizmet sunan Yapı Kredi internet şubesi için diğer bankalara oranla daha kolay hizmet avantajı sağlıyor.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet üzerinden nakit para yatırma ve nakit para çekme işlemlerinin dışında kalan tüm işlemleri yapmanıza olanak sağlayan Yapı Kredi internet bankacılığı hizmetinden yararlanmak için tek yapmanız gereken Yapı Kredi hesap açma başvurusunda bulunmak.

Yani Yapı Kredi bankasında hesaba sahip olmak. Daha sonra Yapı Kredi internet sitesi ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan internet bankacılığı linkini tıklayarak açılan pencerede bireysel internet bankacılığı seçeneğini seçerek kimlik numarası ve şifrenizi girerek hesabınıza ulaşacağınız sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifre 

İnternet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin kendi kişisel güvenliklerinin sağlanabilmesi adına mutlaka şifre oluşturmaları gerekir. Yapı Kredi internet bankacılığı ilk giriş işlemini yapmak isteyen kişilerin ilk kez şifre oluşturmaları istenir. Bunun için ana sayfada internet şubesi linkini tıkladığınız anda açılan seçeneklerden hemen üye ol / şifre al seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Açılan pencerede kimlik numaranız ve müşteri numarası bilgilerinizi girdikten sonra kişisel bilgilerinizi de doğru olarak girmeniz durumunda bankada kayıtlı olan cep telefonu SMS kodunu da hatasız olarak girdikten sonra Yapı Kredi Bankası internet şifresi oluşturacağınız sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu şifreyi asla ikinci kişilerle paylaşmamanız ve hesap bilgileri ile beraber yazılı olarak aynı yerde saklamamanız hesabınızın kötü niyetli kişilerden korunması açısından çok önemlidir.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Açılmıyor

Son derece yoğun kullanılan bir hizmet olması nedeni ile ne yazık ki Yapı Kredi internet bankacılığı arıza şikayetleri de son derece fazladır. Özelikle de açılan sayfada sürekli bekletilmek ya da Yapı Kredi internet şubesi açılmıyor şikayetleri sık sık yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda yoğunluğun ya da sitede bakım yapıldığı göz önüne alınarak yaklaşık 10 dakika beklenmesi ve sonra yeniden siteye girmenin denenmesi önerilmektedir.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Güvenlik Ayarları 

Öncelikle bilinmesi gereklidir ki internet şubesi kullanıcıları hesap numaraları, kişisel bilgileri ve şifrelerini korumakla yükümlüdür. Pek çok kişinin yaptığı en büyük hata internet şubesi hesap numarası, kullanıcı kodu ve internet şubesi şifresi için aynı kağıt üzerine not almaktır. Bu kağıdın kaybedilmesi durumunda hesabınıza yabancı kişilerin giriş yapma riski artar. Ancak Yapı Kredi telefon bankacılığı numarası değiştirme işlemlerini sadece şubeden yapmış olduğu ve doğrulama kodu girmeden hesabınıza giriş yapılamadığı için de bu durumda da hesabınız güvende tutulmuş olur.