İhtiyaç kredisi veren bankalar arasında gerek kolay kredi onayı vermesi gerekse de ihtiyaç kredisi faiz oranları için sunduğu düşük aralıklarla dikkat çeken Yapı Kredi ihtiyaç kredisi kampanyalarını sürekli güncellemektedir. Dönemsel olarak dosya masrafsız ihtiyaç kredisi, kefilsiz evraksız kredi ve 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi gibi pek çok seçenek sunmaktadır.

Yapı Kredi Kredi Başvurusu SMS 

SMS kredi başvurusu için Bireysel yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numarası ve aylık belgelenebilir geliri rakamlarla yazıp oluşturduğunuz bu mesajı Yapı Kredi SMS kredi numarası olan 4411 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Yapı Kredi Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 

Her bankanın kredi başvurusu için talep ettikleri gerekli evraklar farklılıklar göstermekle beraber kullanılmak istenen kredi türüne göre de bu evraklar farklılıklar göstermektedir.

Örneğin ipotekli ihtiyaç kredisi için istenilen evraklara ipotek gösterilecek olan taşınmazın tapusu eklenirken, altın teminatlı ihtiyaç kredisi içinde eksper raporu bankanın kendisi tarafından çıkarılmaktadır. Ama normal ihtiyaç kredisi başvurusu için genelde kredi kullanmak isteyen kişinin kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi, aylık gelirini gösteren maaş bordrosu ya da maaş yazısı gibi gelir belgeleri, adresini gösteren ikametgah belgesi yeterli görülmektedir.

Yapı Kredi Kredi Başvuru Sorgulama

Yapı Kredi başvuru merkezi kategorisinde yer alan kredi başvurusu sorgulama linkini tıklamanız durumunda internetten kredi başvuru sorgulama hizmetinden yararlanmanız mümkün olacaktır.

Tıkladıktan sonra açılan pencerede sizden istenen Yapı Kredi referans numarası ve kimlik numarası bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuzun nerede olduğunu görmeniz sağlanmaktadır. “Yapı Kredi referans numaramı unuttum” diyen kişilerin kredi başvuru sonucu öğrenme işlemlerini 444 0 444 numarasından destek almaları mümkündür.