Yapı Kredi İdari Takip Telefonu

Borsa Ne İşe Yarar?

İdari Takip Nedir?

Bankalara borcu olan ve bu borcu ödeyemeyen kişiler hakkında bankaların alacaklarının tahsili için başlatmış oldukları her türlü yasal işleme idari takip adı verilmektedir. Kişinin takibe konu olan borcu kapatması durumunda dahi ne yazık ki karşı karşıya kalacağı pek çok ağır yaptırımın meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle bankaların idari takip sürecinden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Yapı Kredi İdari Takip

Yapı Kredi Bankası tarafından alacakların tahsili için başlatılan yasal prosedür kesindir. Borcun son ödeme tarihi geçmesine rağmen en fazla 3 kez üst üste ödenmemesi durumunda yasal prosedür başlatılır. Bu süreçte borçlu olan kişi Yapı Kredi idari takip telefonu olan 444 0 449 numaralı telefondan aranır ve görüşme gerçekleştirilir. İlk görüşme bir uyarı olup resmi işlem atılmadan müşterinin borcunu ödeyip ödemeyeceği konusunda bilgi istenir. Kişi borcunu ödeyemeyeceğini beyan ede

İdari Takip Kredi Notunu Etkiler Mi?

Kişinin idari takip altına girmesinin en kötü yanlarından biride adının kara listeye kayıt edilmesidir. Merkez Bankası kara liste kaydı ya da KKB kara liste kaydı altına giren bir kişinin ne yazık ki borcunu kapatması hiçbir anlam teşkil etmez. Çünkü bu bilgiler bankalar tarafından yasalara aykırı olmasına rağmen saklanmaya devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.