Kredili mevduat hesabı kategorisinde yer alan Yapı Kredi esnek hesap vadesiz hesaba bağlı olarak açılan kredili hesaptır. Bu hesap sayesinde vadesiz hesabınızda para olmasa dahi bankacılık işlemlerini gerçekleştirmenize izin verilmektedir.

Yapı Kredi Esnek Hesap Borç Sorgulama 

Hesabınızda para bulunmamasına rağmen otomatik ödeme talimatlarını yerine getirme, nakit para çekme ya da çek ödemesi gibi işlemleri yapmanız durumunda Yapı Kredi esnek hesap limit tutarından kullanmış olursunuz ve hesabınız eksiye düşer. Kullanmış olduğunuz bu tutara günlük faiz işletilir ve en geç parayı çektiğiniz tarihi takip eden 45. gün sonunda ödemeyi gerçekleştirmiş olmanız gerekir.

Yapı Kredi kredili mevduat hesabı üzerinden çekilen parayı öğrenmek için Yapı Kredi esnek hesap borç sorgulama işlemini yapmanız yeterlidir. Bunun için Yapı Kredi internet şubesi üzerinden sorgulama yapabileceğiniz gibi Yapı Kredi telefon bankacılığı ve Yapı Kredi şubeleri üzerinden de borç sorgulaması yapmanız mümkündür.

Yapı Kredi Esnek Hesap Limiti Düşürme 

Kullandığınız esnek hesap limiti aynı zamanda en fazla borçlanabileceğiniz tutardır. Bu rakamın yüksek olmasını istemeyen kişilerin Yapı Kredi kredili mevduat hesabı limiti düşürülmesi için şube üzerinden başvuruda bulunmaları ya da Yapı Kredi telefon bankacılığı üzerinden işlemlerini yapmaları mümkündür. Yine buna ek olarak Yapı Kredi internet şubesi üzerinden kendi limitinizi belirlemenize izin verilmektedir.

Yapı Kredi Esnek Hesap Kapatma 

Bu hesabı kullanmak istemeyen kişilerin Yapı Kredi kredili mevduat hesabı kapatma başvurusunda bulunmaları yeterlidir. Ancak hesabın kapatılabilmesi için mutlaka bakiyesinin sıfır olması gerekmektedir. Yapı Kredi esnek hesap şikayet oranlarının her geçen gün artmasına bağlı olarak hesap kapatma başvurusunda bulunan kişilerin de sayılarında bariz bir şekilde artış yaşandığı görülmektedir.