Kredili mevduat hesabı kullanmaya izin veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi müşterilerine sunduğu bu hizmet sayesinde hesaplarında para olmasa dahi bankacılık işlemlerini hiçbir aksama yaşamadan gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır. Peki, Yapı Kredi esnek hesap nedir, nasıl açılır?

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Bankaların müşterilerine sunduğu kredili mevduat hesabı türü olan esnek hesap hesabınızda paranız bulunmasa dahi hesabınızda paranız varmış gibi belirlenen limit dahilinde bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlayan hizmettir. Bu hizmet sayesinde acil nakit para ihtiyacı duyan kişiler hesaplarında para olmadan para çekebilmekte ya da hesaptan otomatik ödeme talimatı bulunuyorsa faturaların son ödeme tarihi geçmeden yatırılması sağlanmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap Başvurusu 

Esnek hesap açtırmak için hesabınızın bulunduğu banka şubesini kimlik belgeniz ile ziyaret etmeniz yeterlidir. Bu ziyaretiniz esnasında kredili mevduat hesabı açtırma başvurunuzu sözlü olarak beyan etmeniz durumunda banka yetkilisi gerekli kriterleri taşımanız durumunda hesabınızı açacaktır. Zaten genelde ilk kez vadesiz hesap açan kişilere otomatik olarak kredili hesap tanımlaması da yapılmaktadır.

Yapı Kredi Esnek Hesap Nasıl İptal Edilir?

Kendi isteği dışında esnek hesap açılan ya da artık kredili mevduat hesabı kullanmak istemeyen kişilerin Yapı Kredi esnek hesap iptali için şahsen başvuruda bulunmaları yeterlidir. Yine Yapı Kredi internet şubesi üzerinden kendi hesap kapatma talebinizi gerçekleştirmeniz de mümkündür.