1944 yılında kurulan ve günümüze Türkiye’nin 4.büyük özel bankası olarak gelmeyi başaran Yapı Kredi Bankası, sürekli kendini yenileyen yapısı, müşteri odaklı çalışmaları, istikrarlı büyümesi ve eğitim, kültür ile sanata verdiği değer ile müşteri potansiyelini sürekli artırmaya devam etmektedir.

Yapı Kredi Bankası, müşterilerinin kullanımına sunmuş olduğu, birbirinden farklı özelliklere sahip olan bireysel krediler ile müşterilerinin her türlü ihtiyacına çözüm olan ve cazip seçenekler eşliğinde, müşterilerini memnun etmektedir.

Yapı Kredi Bireysel Krediler:

Mobilden ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi: Yapı Kredi Bankası müşterilerinin, sadece internet ve mobil bankacılığı üyeliği olma şartı aranan bu kredi türünde, şubeye gitmeden, internet ve mobil kanalıyla, hafta sonu dâhil, acil nakit ihtiyaçları için, kredi kullanma şansları bulunmaktadır.

Alışveriş Kredisi: Yapı Kredi Bankası kredi kartı ile üye işyerlerinden yapılan peşin alışverişlerin taksitlendirilebildiği ya da kredi başvurusu yapılarak, alışveriş karta para yüklendikten sonra üye işyerlerinden alışverişin yapılabildiği bir bireysel kredi türüdür.

Eğitim Kredisi: Tüm eğitim masrafları için kullanılan bu kredi ile, uygun ödeme koşullarıyla, eğitim masraflarını 48 aya kadar uzayan vade seçenekleri ile karşılamak mümkün olmaktadır.

Evlilik Kredisi: Farklı vade seçenekleri ve özel masraf yapısıyla, 48 aya varan vade seçeneğiyle, yeni evleneceklerin masraflarını karşılamaları için hazırlanan bir kredi türüdür.

Tatil Kredisi: Nakit sıkıntısı nedeniyle tatile çıkamayan müşterilere özel hazırlanmış tatil kredisi ile tüm tatil masraflarını karşılamak ve 48 aya varan vade seçenekleriyle ödemek mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu:
Yapı Kredi Bankası’na kredi başvurusu için, internet şubesi, SMS yoluyla ya da şube yoluyla başvuru yapılabilmektir.

Yapı Kredi Bankası Bireysel Kredi Hesaplama:

Yapı Kredi Bankası tarafından, müşterilerin hizmetine sunulmuş olan kredi hesaplama seçeneği, müşterilerin kullanacakları kredi hakkında bilgi sahibi olmalarını, ön araştırma yapmalarını, aylık ödeme tutarlarını, faiz oranlarını öğrenme imkânı sağlamaktadır. Yapı Kredi Bankası internet şubesi aracılığıyla sunulan bu hizmet, ana sayfadan bireysel bankacılık menüsüne girilerek yapılabilmektedir. Bireysel bankacılık menüsüne giriş yapıldıktan sonra, hesaplama araçları seçilir ve kredi hesaplama menüsüne girilerek, gerekli hesaplamalar yapılabilir