Ülkemizin en güçlü ve en köklü özel bankaları arasında yer alan Yapı Kredi Bankası aynı zamanda en çok kredi kullandıran özel bankalar arasında yer almaktadır. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvurularının yanı sıra konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredi paketlerinde de yoğun ilgi görmektedir.

Yapılan krediler için kredi başvurusunda bulunan kişilerin en çok merak ettikleri konu kredi başvuru sonucu ve yanıtıdır. Yapı Kredi Bankası kredi başvuru sonucu sorgulama işlemi için ise kullanılacak kanal kredi başvurusunun nasıl yapıldığına bağlıdır.

Çünkü Yapı Kredi kredi başvurusu için internet şubesi ve SMS kredi başvuru seçeneklerini kullanan kişilere zaten kredi başvuru sonucunu sadece dakikalar içerisinde başvuru esnasında kullanılan cep telefonu numarasına ya da form doldurulurken belirtilen cep telefonu numarasına göndermektedir.

Şubeden kredi başvuru formu dolduran kişilere ise kredi sonuçlarını öğrenmek için farklı 2 seçenek sunulmaktadır. Bunlardan ilki Yapı Kredi telefon bankacılığı hattı üzerinden kimlik numarası girilerek kredi başvuru sorgulama alanından yapılabilmektedir. İkinci yöntem ise Yapı Kredi internet sitesi üzerinden krediler bölümüne girerek kredi başvuru sonucu sorgulama butonunu tıkladıktan sonra açılan pencerede kimlik numarasının yazılarak sorgulama yapılmasıdır.