Yapı Kredi Bankacılık Akademisi yani YKBA, bankacılık alanında kariyer yapmak isteyenler için oluşturulmuş bir gelişim merkezidir.Sizin hedefleriniz arasında da bankacı olmak varsa Yapı Kredi Bankacılık Akademisinden yararlanabilirsiniz. 

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA), Yapı Kredi tarafından oluşturulan bir eğitim ve gelişim merkezidir. Elektronik ortamda bulunan çeşitli eğitimlerle hem müşterilerin bilgi almasını hem de kariyerini bankacılık alanında yapmak isteyen gençlerin eğitim almasını sağlamaktadır.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi gençlere bankacılık eğitimi almak konusunda iyi bir seçenek sunmaktadır. Eğtimlerin tümü elektronik ortamdadır. Bankacılık eğitimlerinden hem kariyer hedefi olanlar hem de müşteriler yararlanabilmektedir.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA) Eğitimleri Nelerdir?

2008 yılının Mayıs ayında kurulan Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA) dört farklı alanda eğitim ve gelişim hizmetleri vermektedir. Bu alanlar Bankacılık, Liderlik, Kişisel Gelişim ve Sosyal Sorumluluktur. Akademide öncelik Koç Finansal Hizmetler çalışanlarına verilmektedir.

Çalışanların aileleri, müşteriler, üniversite öğrencileri ve sosyal sorumluluk kapsamında farklı katılımcı grupları da eğitim alabilmektedirler. Siz de Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA) eğitimlerinden yararlanmak istiyorsanız ykakademi.com.tr websitesini ziyaret ederek akademi hakkında daha çok bilgi edinebilir, bu websitesine üye olabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA) Sertifika Programı

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi websitesinde eğitiminizi almak istediğiniz biçimi siz seçebilirsiniz. Eğitimleri izleyebilir, dinleyebilir, okuyabilir ya da doğrudan sertifika programlarına katılabilirsiniz. Yapı Kredi Bankacılık Akademisinin sunduğu pek çok eğitim söz konusudur.

Akademi seminerleri, çevrimiçi eğitimler, mobil eğitimler, uzaktan eğitimler ve simülasyonlar (canlandırmalar) söz konusu eğitimleri vermek amacıyla kullanılan yöntemlerdir. Bunlar sizin ilgi alanınıza girmiyorsa sadece gelişim programlarından faydalanmanız mümkündür. Bu programlar Liderlik ve Yetenek Yönetimi, Kariyer Bazlı Eğitim ve Sertifika Programları, Temel Bankacılık Programları, Gelişim Aktiviteleri, Kişisel Gelişim Atölyeleri ve Akademi Zirvesidir.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, sadece bankacılık eğitimi alanında değil aynı zamanda Liderlik, Kişisel Gelişim ve Sosyal Sorumluluk alanlarında da elektronik ortamda eğitim almayı sağladığı için önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Bankacı olmak hedefleriniz arasında olmayabilir. Ancak kişisel gelişim ve liderlik gibi alanlar son yıllarda gençlerin önemsemesi gereken ve iş verenlerin de önemsediği alanlar olduğundan, bu eğitimleri alarak kendinizi iş yaşamına hazırlayabilirsiniz.