Ülkemizde 120 ay vadeli konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi yüksek tutarlı konut kredisi onaylarını dahi mümkün olan en kısa sürede vermektedir. Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen müşterilerine cazip kredi faiz oranları sunan banka sağladığı kredi desteği ile herkese kendi evinin sahibi olma fırsatı sağlamaktadır.

Yapı Kredi Bankasını konut kredisi veren diğer bankalardan ayıran en önemli fark kesinlikle bu alanda eğitimi olan uzman çalışanları ile verdiği danışmanlık hizmetidir. Yapı Kredi şubeleri üzerinden konut kredisi başvuru formu dolduran kişilere mortgage uzmanları danışmanlık hizmeti vermekte, gerek ne kadar konut kredisi kullanabilecekleri gerekse de kendi durumlarına en uygun olan konut kredisi paketini belirlemeleri konusunda yardımcı olmaktadır.

Genelde bankalar sabit faizli konut kredisi paketlerini kullandırırken buna ek olarak ara ödemeli konut kredisi paketleri de yine daha düşük konut kredisi faiz oranları uygulandığı için tercih edilmektedir. Ancak kura endeksli konut kredisi paketleri ile değişken faizli konut kredisi paketlerinde risk yüksek olduğu için kesinlikle tercih edilmemeli ve bunların yerine sabit faizli konut kredisi paketlerinden yararlanılmaya çalışılmalıdır.